Bardzo ciepły tydzień. Temperatura do 24 stopni Celsjusza

Met Éireann jest zdania, że ten tydzień będzie bardzo ciepły, ale z opadami deszczu, które pojawiać się będą przede wszystkim na zachodzie kraju.

Poniedziałek pochmurny z przelotnym deszczem lub mżawkami, a te będą dominować na północnych rubieżach Irlandii. Temperatura będzie wysoka, bo od 17 do 21 stopni Celsjusza, a wiatr słaby.

Noc bardzo ciepła od 12 do 15 stopni.

Wtorek to mżawka i zamglenia w zachodniej części wyspy, jednak tylko na obszarach przybrzeżnych. W innych rejonach duża ilość chmur, a przejaśnienia ze słońcem na wschodzie. Temperatury od 20 do 24 stopni, a w nocy do 15 st. C. Wiatr słaby do umiarkowanego.

Środa z lekkim spadkiem temperatury i przelotnym deszczem lub mżawkami. Sucho będzie na południu i wschodzie kraju, a można powiedzieć, że miejscami będzie też słonecznie. Termometry pokażą od 17 do 22 stopni. Wiatr nadal słaby, a noc ciepła.

Czwartek na większym obszarze kraju powinien rozpocząć się słonecznie, jednak w godzinach popołudniowych zaczną rozwijać się chmury, a z tych po południu i wieczorem popada. W niektórych rejonach opady mogą być intensywne, zwłaszcza w chwilach burz z piorunami, gdyż te są przewidywane. Maksymalna temperatura do 23 stopni Celsjusza, natomiast w nocy do 15 st. C.

W piątek nadal ciepło.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

Podziel się:

Poland's prehistoric
Autostradowy Superma
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn