Bankier.pl świętuje 20. urodziny

Od dwóch dekad Bankier.pl systematycznie zwiększa grono odbiorców oraz umacnia rynkową pozycję. Obecnie co miesiąc gromadzi średnio 3 miliony użytkowników, którzy generują ponad 80 milionów odsłon. Z okazji jubileuszu zyskał nowy layout strony głównej.

Od pięciu lat w grupie Bonnier
Sześć lat po rynkowym debiucie Bankier.pl wszedł na giełdę, a w swojej historii kilkakrotnie zmieniał właścicieli. Ostatecznie w 2015 r. znalazł się w portfolio Bonnier Business Polska, spółki należącej do skandynawskiego koncernu medialnego Bonnier, który w Polsce wydaje m.in „Puls Biznesu” oraz pb.pl, a więc działa na tym samym rynku – mediów biznesowych.

– Zakup Bankier.pl przed pięcioma laty był największym przejęciem Grupy Bonnier w Polsce. Dziś serwis jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i najbardziej opiniotwórczych marek wśród polskich mediów o tematyce gospodarczej. Cieszymy się, że jesteśmy podstawowym źródłem informacji o finansach – zarówno dla tych, którzy są z nami od 20 lat, jak też dla coraz większego grona nowych odbiorców. Dzięki zespołowi doświadczonych dziennikarzy nasi czytelnicy lepiej rozumieją skomplikowany świat finansów i czują się pewniej, podejmując ważne decyzje, które mają wpływ na zawartość ich portfeli – mówi Patricia Deyna, prezes Bonnier Business Polska.

Najpopularniejszy wśród dziennikarzy finansowych i inwestorów
O tym, jak istotną rolę odgrywa Bankier.pl wśród czytelników i jak wysokiej jakości treści publikuje, świadczą czołowe miejsca w ważnych na rynku mediów rankingach i zestawieniach. Od wielu lat jest najpopularniejszym internetowym źródłem informacji ekonomicznych wśród dziennikarzy finansowych (wg badania ARC Rynek) oraz dla inwestorów indywidualnych (wg badania OBI SII – w tym roku po raz 12. z rzędu). Obecnie na Bankier.pl jako główne źródło informacji w internecie wskazuje już blisko 70% polskich inwestorów zrzeszonych w Stowarzyszeniu Inwestorów Indywidualnych.

Nowości na 20-lecie
– Od 14 września strona główna serwisu zyskuje nowy layout. Staje się w pełni responsywna, co na pewno ucieszy czytelników sięgających po nasze treści na tabletach i smartfonachUwypuklamy najważniejsze wiadomości, co powinno ułatwić odbiór zwłaszcza nowym i okazjonalnym użytkownikom serwisu. Na nowej stronie głównej czytelnicy będą częściej spotykali autorów publikacji i projekty, za którymi stoją – to m.in. interaktywne ankiety, raporty, rankingi czy newslettery. Bankier.pl oferuje czytelnikom zestaw praktycznych narzędzi, które ułatwiają podejmowanie decyzji w zakresie finansów osobistych – na stronie głównej będzie można rozpocząć proces kalkulacji kosztów kont, kredytów i innych produktów bankowych dzięki porównywarce Smart. Redesign strony głównej Bankier.pl to, po odświeżeniu wyglądu stron artykułowych, drugi duży krok w procesie zmian. Nie ostatni – mówi Malwina Wrotniak, redaktor naczelna Bankier.pl.

Jubileuszowa kampania „Tłumaczymy świat finansów”
Urodzinowym zmianom będzie towarzyszyć kampania pod hasłem „Bankier.pl – tłumaczymy świat finansów”. Reklamy pojawią się w prasie, internecie  i w radio. Za przygotowanie koncepcji kampanii odpowiada agencja strategiczno-brandingowa Dragon Rouge. Za sesję fotograficzną do kampanii odpowiada ES-Media Fotografia dla Biznesu.

W ramach obchodów redakcja Bankier.pl, wspólnie ze Związkiem Banków Polskich, przygotowała specjalny quiz, w którym czytelnicy będą mogli sprawdzić swój poziom wiedzy ekonomicznej z ostatnich dwóch dekad na rynkach finansowych.

Na użytkowników serwisu czeka też powstały z okazji 20-lecia specjalny cykl rozmów z rynkowymi ekspertami, poświęcony wyzwaniom stojącym przed 20 najgorętszymi teraz dziedzinami gospodarki („20 wyzwań na 20-lecie Bankier.pl”).

Z okazji jubileuszu do grona krasnali, jednej z najbardziej charakterystycznych atrakcji turystycznych Wrocławia, dołącza także sygnowana przez Bankier.pl rzeźba, symbolizująca 20-letnią tradycję dziennikarstwa ekonomicznego w tym mieście. To bowiem w stolicy Dolnego Śląska od początku istnienia ma siedzibę redakcja portalu.

Jak zmieniał się serwis Bankier.pl, można sprawdzić na specjalnej stronie poświęconej obchodom jubileuszu – 20lat.bankier.pl.

Polska-IE: Udostępnij
Wzrośnie podatek dr
UDERZENIE W NIELEGAL
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian