Bankier.pl: Pół miliona kredytu to 2 tys. zł raty miesięcznie

Około 2 tys. zł miesięcznie – na taką ratę trzeba się przygotować, zaciągając półmilionowy kredyt hipoteczny. W listopadowym rankingu Bankier.pl sprawdził, jak duże są różnice pomiędzy bankami finansującymi zakup na rynku pierwotnym w Warszawie.

W listopadowej edycji rankingu kredytów hipotecznych Bankier.pl sprawdził propozycje banków dla rodziny z jednym dzieckiem poszukującej trzypokojowego mieszkania w stolicy. Wybór klientów padł na 65-metrowy lokal w dzielnicy Wola. Mieszkanie z rynku pierwotnego kosztuje 650 tys. zł.

Kredyty z 10-procentowym wkładem własnym proponowane są tylko przez sześć banków. W tym scenariuszu klienci musieliby przygotować kwotę 65 tys. zł na pokrycie swojego udziału w wartości mieszkania. 585 tys. zł pochodziłoby z kredytu hipotecznego. Comiesięczna rata zobowiązania w takim scenariuszu wynosić będzie od 2300 do ponad 2600 zł.

Najszerszy wybór ofert kredytobiorcy uzyskają pod warunkiem wniesienia 20-procentowego wkładu własnego. Będą musieli wówczas zaangażować 130 tys. zł z własnych oszczędności, a kwota kredytu zmaleje do 520 tys. zł. Miesięczna rata w tym scenariuszu wynosi około 2 tys. zł, a łączny koszt finansowania przy obecnym poziomie stóp procentowych zamknąłby się w kwocie od 195 do 338 tys. zł w ciągu 30 lat.

Który bank przygotował najlepszą ofertę? Zobacz listopadowy ranking kredytów hipotecznych na Bankier.pl: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Ranking-kredytow-hipotecznych-listopad-2020-najlepsze-kredyty-hipoteczne-8004539.html

Polska-IE: Udostępnij
Antybiotyki w stomat
Jednostka Antykorupc
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian