Banki rozważają kolejne zawieszenie spłat kredytów

Z uwagi na złą sytuację w kraju, banki zdecydowały o wprowadzeniu moratorium na spłatę kredytów, a okres ten zakończy się wraz z końcem tego miesiąca.

W kraju sytuacja nadal daleka jest od dobrej, więc wiele osób pozostaje bez pracy, a i całkiem duża ilość przedsiębiorstw pozostaje zamknięta, co oznacza, iż kolejne przedłużenie przerwy w spłatach kredytów może okazać się konieczne. Tu pojawia się jednak informacja, ale nie będzie ona dobra dla wszystkich, bo o ile bankowcy sugerują, że mogą przedłużyć okres zawieszenia spłat kredytów, to tylko dla biznesu, a na dodatek dla wybranych sektorów.

W komunikacie zaznaczono, iż kolejnego moratorium nie planuje się wprowadzić dla klientów indywidualnych, a zawieszenie spłat, obejmie sektor hotelarski i puby.

W związku z zapowiedzią Irlandzkiej Federacji Bankowości, osoby, które zaciągnęły kredyty hipoteczne, powrócą do ich spłacania już w październiku, podobnie stanie się w przypadku kredytów dla firm, które nie należą do sektorów najbardziej dotkniętych koronawirusowymi ograniczeniami, a kolejne kilka miesięcy moratorium, obowiązywać ma wyłącznie dla tzw. pubów mokrych oraz hoteli.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Polska-IE: Udostępnij
Caspian Hope – Wri
Czy były prokurator
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian