Bank of Ireland ogranicza użycie kart debetowych

Największy bank w Irlandii, czyli Bank of Ireland uznał, iż powinien zabezpieczyć swoich klientów przed oszustwami i z tego powodu ogranicza możliwość używania kart debetowych.

Co ważne nie wszystkich, gdyż jak brzmi komunikat „niektórych”, ale to też nie wszystko, bo klienci tego banku doczekali się również innych ograniczeń. Osoby posiadające rachunki w Bank of Ireland, nie mogą już od wczoraj dokonywać wielu płatności internetowych, ale i płatności zbliżeniowych, które z roku na rok, zyskują coraz większą popularność.

Bankowcy podkreślają, że klienci używający kart debetowych, nadal mogą z nich korzystać w bankomatach i sklepach, jednak każdorazowo należy potwierdzić transakcję czterocyfrowym kodem PIN.

W oświadczeniu bank stwierdza, iż rozumie, iż jest to pewna niedogodność, jednak bezpieczeństwo klientów i ich pieniędzy ma być w przypadku Bank of Ireland najważniejsze, co od wczoraj jest realizowane.

Jakby na to nie patrzeć, to chyba kolejny powód, aby zmienić bank, bo BofI, od kilku lat rzuca kłody pod nogi swoich klientów, a ci z ufnością powierzają mu swoje pieniądze, z których chcą korzystać zawsze i wszędzie, używając plastikowych kart oraz płacąc za zakupy w sieci.

Doskonały pomysł, szczere gratulacje…

Może BofI wyda poradnik dla przedsiębiorców, a zatytułuje go: Jak pozbyć się klienta?

Bogdan Feręc – były klient od prawie trzech lat.

Źr: Bank of Ireland

Znajdź nas:

Szef Gardy domaga si
Stary klient to dosk
Translate »
Translate »
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn