Bank of Ireland na poczcie

Banki w Irlandii coraz częściej myślą o przeniesieniu się do działania wirtualnego, więc pojawiają się plany likwidacji ich placówek.

Tak dzieje się we wszystkich markach, a teraz takie plany ujawnione zostały przez osoby związane z Bank of Ireland, który rozpoczął rozmowy z An Post. BofI prowadzi też przegląd swoich ponad 260 placówek, jakie działają na ternie kraju, a część z nich, które uznane zostaną przez bank za nierentowne lub z małą ilością klientów, może zniknąć. Istotne w tej sprawie jest to, że usługi Bank of Ireland, mogą być przeniesione, więc klienci zamiast do banku, chodzić będą na pocztę.

Z pierwszych informacji wynika, iż BofI, chciałoby wykorzystywać do świadczenia usług urzędy pocztowe, co utrzymałoby dostępność usług, ale i obniżyło koszty prowadzenia działalności.

Wiadomość przekazana przez bankowców wskazuje, że proces odchodzenia z utrzymywania placówek bankowych, niezależnie od usługodawcy, już się rozpoczął, a w stosunkowo krótkim czasie, doprowadzić może do całkowitej likwidacji banków w formie, jaką znamy obecnie. O ile plany Bank of Ireland zostaną urzeczywistnione, to w pierwszej fazie zmian w BofI, zniknąć mogą nawet 83 oddziały banku w całym kraju i prawdopodobnie będą to te, które znajdują się w małych miasteczkach i na wsiach.

W oświadczeniu, jakie wydane zostało przez Bank of Ireland, możemy przeczytać, iż bank rozpoczął proces cyfryzacji, ale to właściwie wszystko, o czym informują władze największego banku w Irlandii.

Taki mariaż to nie nowość na naszym rynku, bo wiele usług bankowych, już teraz świadczonych jest przez An Post, a w urzędach pocztowych, których nawiasem mówiąc, także ubywa, gdyż i one są likwidowane, zrealizować można rozbudowany pakiet usług AIB oraz Ulster Bank, a teraz dołączy do nich prawdopodobnie Bank of Ireland.

Dosyć krytycznie o pomyśle BofI wypowiada się Związek Usług Finansowych, którego sekretarz generalny John O’Connell stwierdził, iż takie działania, uderzają bezpośrednio w klientów, ale też w pracowników banków, a ci będą tracić zatrudnienie.

Bank of Ireland oraz An Post, odmawiają udzielenia jakichkolwiek dodatkowych informacji w tej sprawie, natomiast zmian, możemy oczekiwać już w marcu tego roku.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Polska-IE: Udostępnij
Poland plans to impr
Irlandia otrzyma z U
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian