Bank Holiday Coronavirus Day

Minister Simon Harris wyraził podziękowanie dla społeczeństwa, które w czasie bardzo ostrych, jak na Irlandię ograniczeń dostosowało się do wymogów tego niebezpiecznego okresu, ale i podzielił się swoją refleksją na temat uczczenia ofiar wirusa Covid-19.

Wg ministra zdrowia w Irlandii potrzebny jest dzień pamięci, zarówno ofiar koronawirusa, jak i pracowników, którzy z poświęceniem nieśli pomoc zakażonym, więc chodzi tu o pielęgniarki, pielęgniarzy i doktorów, ale też o pracowników handlu, kierowców autobusów i wszystkich służb, które działały w okresie izolacji.

Simon Harris nie wykluczył możliwości utworzenia specjalnego święta państwowego, a to będzie właśnie poświęcone tym osobom, jednak wymagać będzie pełnej zgody rządu i parlamentu.

Minister Harris jest przekonany, iż ogół społeczeństwa zaaprobuje takie święto, a i chętnie przyjmie je, jako dzień wolny od pracy, by w odpowiedni sposób dać wyraz swojej z nimi solidarności. Minister przyznał, że to dopiero mglista koncepcja, ale z całą pewnością wkrótce przerodzi się w projekt, który omawiany będzie w Oireachtas.

Simon Harris dodał, iż jako parlamentarzysta, zagłosuje za takim dniem i oddaniem hołdu wszystkim, którzy stracili życie podczas pandemii oraz nieśli pomoc chorym.

Bogdan Feręc

Źr: Business Post

Polska-IE: Udostępnij...
Tesco utrzymało pre
Znaczny wzrost ruchu
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish