Bank Centralny ostrzega przed cyberzagrożeniami

Sektor finansowy w Irlandii ostrzeżony został przez BCI, aby zwiększył swoje bezpieczeństwo cybernetyczne, które może zmagać się z falą prób ataków.

Bank Centralny Irlandii jest przekonany, iż zwiększyło się zagrożenie cyberatakami na instytucje finansowe, a ma to związek z rosyjską inwazją na Ukrainę, więc nie można wykluczyć, że również Irlandia, leżeć będzie w zakresie zainteresowania hakerów inspirowanych z rejonów konfliktu. W odwecie za nałożone przez świat sankcje, Rosja może uaktywnić w stopniu wysokim swoich hakerów, którzy podejmować będą próby włamań do baz danych w Republice, a nawet włamywać się do banków oraz na serwery instytucji państwowych, aby zablokować możliwość sprawnego dokonywania operacji.

Środowisko ryzyka jest teraz podwyższone, dodaje Bank Centralny, więc należy podjąć kroki, by zwiększyć odporność na cyberataki.

BCI stwierdza w swojej informacji, że w instytucjach państwowych i finansowych, musi powstać świadomość, że takie zagrożenie jest teraz jeszcze bardziej realne, niż było to wcześniej, a ryzyko związane z cyberbezpieczeństwem jest znacznie wyższe.

Bank Centralny to kolejna instytucja, która ostrzega irlandzki świat finansjery i biznesu, że sytuacja po agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, uległa zmianie i wojna przebiega na wielu frontach, w tym cybernetycznym.

Bogdan Feręc

Źr: BCI

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Podkomisja ds. Wojny
Irlandia oceni kwest
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська