Autobus z odkażaczem

Operatorzy transportu publicznego, w tym Dublin Bus, Bus Éireann i Irish Rail, powinni mieć na pokładzie dystrybutory środków do dezynfekcji rąk, powiedział senator Fine Gael z Cork.

Senator Jerry Buttimer, Seanad Leas-Chathaoirleach i rzecznik ds. transportu powiedział:

– Środek do dezynfekcji rąk jest tak samo ważny, jak maski na twarz, jeśli chodzi o środki transportu publicznego w zakresie zdrowia. Pasażerowie w naturalny sposób dotykają poręczy i siedzeń, gdy wchodzą do autobusu lub pociągu, tramwaju i w wielu przypadkach muszą to zrobić dla własnego bezpieczeństwa. Wiemy, że wirus może przetrwać na niektórych powierzchniach dłużej niż 24 godziny, a wystarczy jedna osoba z zakażeniem Covid-19, aby dotknąć poręczy. Dziesiątki osób mogą dotknąć tego samego miejsca i złapać wirusa. Operatorzy transportu publicznego powinni zapewnić dozowniki środków do dezynfekcji rąk w każdym pojeździe transportu publicznego, aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się infekcji. Obecnie prosimy ludzi, aby w miarę możliwości unikali transportu publicznego, ponieważ staramy się zmniejszyć liczbę przypadków COVID-19. Nie mamy jednak pojęcia, jak długo ten wirus będzie przebywał w naszych społecznościach i na pewnym etapie zobaczymy, że nasz transport publiczny stanie się bardziej zatłoczony, gdy więcej osób wróci do pracy. Musimy planować przyszłość i mamy szansę w ciągu najbliższych kilku tygodni, gdy mniej osób korzysta z transportu publicznego i pozostaje w domu, zgodnie z nowymi wytycznymi rządu. Powinniśmy upewnić się, że jeśli doradzamy ludziom powrót do pracy i ponowne skorzystanie z transportu publicznego po 13 września, zapewniamy jak największe bezpieczeństwo. Zapewnienie wszystkim operatorom transportu publicznego na pokładzie środków do dezynfekcji rąk może odegrać w tym dużą rolę.

*

Więc pytam: Po co są dezynfekcje autobusów, tramwajów i pociągów na przystankach końcowych? Nawiasem mówiąc, tak pobieżne, że aż niepotrzebnie, więc to strata pieniędzy, które płaci się osobom, wykonującym swoją powinność – odkażającą powinność.

Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

Polska-IE: Udostępnij
Ludzie w ogóle się
Blokada ponoszenia c
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian