Atak terrorystyczny w Wielkiej Brytanii

W mieście Reading pod Londynem doszło wczoraj wieczorem do ataku z użyciem noża, a brytyjskie siły policyjne uważają ten czyn za atak terrorystyczny.

Do tego wydarzenia doszło w parku Forbury Gardens w centrum miasta Reading około godziny 19:00. Napastnik, który z nożem w ręku atakował znajdujące się tam osoby, został aresztowany na miejscu, co potwierdza policja z Thames Valley.

Z raportów brytyjskiej policji dowiadujemy się również, że w ataku rannych zostało „wiele osób”, które przewiezione zostały do miejscowego szpitala, a część z poszkodowanych jest w stanie ciężkim.

Jeden ze świadków, 20-latek Lawrence Wort, tak zrelacjonował zajście:

– Park był dość pełny, wiele osób siedziało i piło z przyjaciółmi, gdy jedna samotna osoba zbliżyła się do nich, nagle zaczęła wykrzykiwać niezrozumiałe słowa i obejrzała dużą grupę około 10 osób, próbując dźgać ich nożem. Dźgnął trzy z nich, mocno w szyję i pod ramiona, a potem odwrócił się i zaczął biec w moją stronę…, my odwróciliśmy się i zaczęliśmy uciekać. Kiedy zdał sobie sprawę, że nie może nas złapać, próbował dźgnąć inną grupę, usiadł, ugodził jedną osobę w kark, a potem, gdy zdał sobie sprawę, że wszyscy zaczynają biec, zaczął uciekać z parku.

W sprawie wypowiedziała się brytyjska minister spraw wewnętrznych Priti Patel, która oceniła wydarzenie, jako „głęboko niepokojące”.

Obecnie z zatrzymanym napastnikiem prowadzone są czynności śledcze.

Bogdan Feręc

Źr: PA Media

Polska-IE: Udostępnij...
Pogrzeb detektywa Co
Ekonomista rekomendu
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish