Astra Zeneca wznowiła badania „szczepionki”

Niedawno poinformowano międzynarodową opinię publiczną, że firma, która w kooperacji próbuje opracować szczepionkę na koronawirusa, zmuszona była wstrzymać testy kliniczne.

Jak się okazało, w jednym z przypadków, doszło do niepożądanych objawów, które wstępnie, nie zostały połączone z podawaniem specyfiku. Jak podaje Agencja AFP, Astra Zeneca, która jest jedną z największych jednostek tego typu wśród innowacyjnych firm farmaceutycznych, oświadczyła:

– Badania kliniczne szczepionki AZD1222, na koronawirusa, zostały wznowione w Wielkiej Brytanii po potwierdzeniu przez Medicines Health Regulatory Authority (MHRA), że jest to bezpieczne.

6 września testy we wszystkich krajach świata zostały zawieszone ze względu na konieczność niezależnego zbadania tego, co się stało, więc po wystąpieniu u jednego pacjenta „niewyjaśnionej choroby”. Po przeanalizowaniu całej sytuacji brytyjski urząd doszedł do wniosku, że kontynuacja testów jest możliwa i zezwolił na dalsze prowadzenie badań.

Jak zaznacza się w komunikacje, szczepionka przeciwko koronawirusowi, którą opracowuje Astra Zeneca, może być gotowa w wersji handlowej w początkach 2022 roku.

Bogdan Feręc

Źr: AFP

Polska-IE: Udostępnij
Coraz więcej obaw m
Skomplikowany przeli