Arktyczne powietrze dotrze tej nocy

Met Éireann ostrzega, że już tej nocy zrobi się bardzo zimno, a sprawi to arktyczny front, który przyniesie ze sobą przymrozki i zimowe opady.  

Najbliższe dni mają być bardzo zimne, a tej nocy, termometry w wielu miejscach pokażą wartości do 3 stopni poniżej zera. Najbliższe dni to możliwość opadów śniegu z deszczem, samego śniegu i gradu, a pas zimnego powietrza, obejmie całą Irlandię.

Najszybciej zmianę pogody odczują mieszkańcy dzielnic północnych, bo tam front już się właściwie pojawił, a teraz przesuwa się w głąb wyspy.

Wg meteorologa Matthewa Martina z Met Éireann, zimno i opady, pozostaną z nami przez większą część tygodnia, a nie jest wykluczone, że i przeniosą się na przyszły tydzień. W nadchodzących dniach możemy spodziewać się temperatur w dzień maksymalnie do +8 stopni Celsjusza, natomiast nocami będzie od -1 do +3 stopni. W tym tygodniu najzimniej ma być w poniedziałek i wtorek, a w środę prognozuje się niewielką poprawę aury i raczej symboliczny wzrost temperatury powietrza, więc maksymalnie do 10 stopni Celsjusza.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

Polska-IE: Udostępnij
Wesołych Świąt!
Prezydent Higgins up
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian