Áras an Uachtaráin zaprasza na wirtualny spacer

Prezydent Republiki Irlandii, czyli Uachtarán na hÉireann, który jest najwyższym przedstawicielem narodu, w czasie pandemii koronawirusa, zaprasza na wirtualny spacer po jego rezydencji.

Oficjalną siedzibą głowy irlandzkiego państwa jest Áras an Uachtaráin, czyli budynek znajdujący się w Phoenix Park w Dublinie przy Chesterfield Avenue. Co ciekawe, siedzibę prezydenta, którym jest obecnie Michael Daniel Higgins, można zobaczyć z ulicy, podobnie jak głowę państwa, bo ten często przechadza się po tamtejszych ogrodach.

Od chwili wybuchu epidemii koronawirusa w Irlandii, pałac jest zamknięty dla osób zwiedzających, ale można go oglądać wirtualnie, a służy do tego specjalna zakładka na oficjalnej stronie internetowej prezydenta.

Z komunikatu Biura Prasowego wiemy, że wycieczki po Áras an Uachtaráin wznowione zostaną, kiedy rząd zadecyduje o zdjęciu rygorystycznych zasad poruszania się po kraju, a wtedy ponownie, będzie można zarejestrować się i osobiście obejrzeć wnętrza siedziby Michaela Higginsa.

Co ważne podkreślenia, wiele razy w historii prezydentury Michaela Higginsa zdarzało się, że ten dołączał do zwiedzających, więc była też okazja do krótkiej rozmowy.

Teraz jednak Áras an Uachtaráin zaprasza do odwiedzenia domu prezydenta w formie wirtualnej, a służy do tego TEN ODNOŚNIK>>>

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: Áras an Uachtaráin

Polska-IE: Udostępnij...
„Zostańcie w doma
UNICEF Polska alarmu
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish