Apel o otwarcie kościołów w Wielkim Tygodniu

Grupa posłów i senatorów wezwała rząd, aby przychylił się do ich apelu i zezwolił na czasowe otwarcie kościołów, co ma związek ze zbliżającymi się świętami Wielkiej Nocy.

Co więcej, grupa twierdzi, że trwające ograniczenia, naruszają prawa człowieka do wolności religijnej, więc to kolejny argument, aby w przyszłym tygodniu, kościoły zostały otwarte dla wiernych. W żądaniu zaznaczono, że podczas nabożeństw, mogłaby w nich uczestniczyć ograniczona ilość osób, podobnie jak w czasie, kiedy Msze Święte, nie są odprawiane.
Z apelem do rządu zwrócili się posłowie i senatorowie reprezentujący obszary wiejskie, gdzie najwięcej osób uczęszcza do kościołów, a społeczność, wielce ceni sobie bezpośrednie spotkania podczas mszy.

Parlamentarna grupa zwolenników otwarcia w Wielkim Tygodniu kościołów – twierdzi też, że w niektórych państwach europejskich, kościoły są otwarte i działają zgodnie z zaleceniami władz medycznych oraz rządów.

Do tej pory, gabinet nie wypowiedział się w tej sprawie, ale odpowiedzi można spodziewać się już jutro lub na czwartkowym posiedzeniu Dáil. Niestety, wierni nie powinni robić sobie wielkich nadziei, gdyż już wcześniej rząd zapowiadał, że ograniczenia piątego poziomu, obowiązywać będą do 5 kwietnia, a możliwość zniesienia niektórych obostrzeń, omawiana będzie dopiero w przyszłym tygodniu.

Bogdan Feręc

Źr: PA Media

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Polska z obowiązkow
Nowe warianty korona
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian