Apel nie uderza w próżnię

Potrzebne jest zwiększone wsparcie dla pracowników dotkniętych dublińskimi ograniczeniami, którzy w wyniku decyzji rządu, ponownie mogą stracić lub stracili pracę.


Rzecznik Sinn Féin ds. przedsiębiorstw, handlu, zatrudnienia i praw pracowników Louise O’Reilly powiedziała, że ​​należy zapewnić zwiększone wsparcie pracownikom dotkniętym nowymi ograniczeniami Covid-19 w Dublinie i w całym hrabstwie.

Posłanka O’Reilly powiedziała:

– Wielu pracowników i firm w mieście i hrabstwie Dublin otrzymało druzgocącą wiadomość, że nie będą w stanie pracować ani działać w wyniku wprowadzenia wyższych środków bezpieczeństwa dotyczących zdrowia publicznego, a wprowadzonych w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się Covid-19. Wdrożenie tych ograniczeń oznaczało, że pracownicy w niektórych sektorach pozostaną bez pracy i tak może być przez następne trzy tygodnie. Ze względu na złośliwą decyzję rządu o obcięciu w tym tygodniu zasiłku dla bezrobotnych w związku z pandemią (PUP), niektórzy z pracowników mogą znaleźć się w niebezpiecznej sytuacji do czasu zniesienia ograniczeń. Sinn Féin konsekwentnie apeluje, aby PUP pozostał na poziomie 350 euro tygodniowo dla wszystkich tych, na których zatrudnienie wpłynął Covid-19 i tak miałoby się dziać do końca 2020 roku, a mając na uwadze dotkniętych ograniczeniami pracowników, jest to teraz ważniejsze niż kiedykolwiek, by rząd, przywrócić stawkę 350 €. Musimy pamiętać, że wszyscy pracownicy otrzymujący PUP mają dostęp do tej płatności, ponieważ ich miejsce pracy zostało zamknięte nie z ich winy, a z powodu Covid-19 i zasługują na sprawiedliwe traktowanie i pełne wsparcie państwa.

*

Słowa posłanki O’Reilly nie odbiły się od ściany, bo rząd zapowiedział, że zajmie się tą sprawą i rozważy możliwość przyznania dodatkowej pomocy hrabstwu Dublin, które uznawane jest za motor irlandzkiej gospodarki oraz ważny ośrodek pobudzający ekonomię na poziomie krajowym.

Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Polska-IE: Udostępnij
W przyszłym tygodni
Nauczyciele przygoto
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian