Antyrosyjskie protesty w Irlandii

W całej Irlandii manifestowano wczoraj swój sprzeciw w sprawie napaści Rosji na Ukrainę, a jedna z większych manifestacji odbyła się w Dublinie.

Osoby, które pikietowały przed Dáil, wznosiły hasła przeciwko rosyjskiej agresji na niepodległą Ukrainę, ale wzywały też do nałożenia najsurowszych sankcji na Rosję i jej władze. Potępiono wtargnięcie na terytorium Ukrainy oraz wzywano społeczność międzynarodową, aby reagowała na marsz Rosji w kierunku rozszerzenia swoich wpływów.

Przed irlandzkim parlamentem manifestowała grupa ok. 100 osób, a większość stanowili Ukraińcy mieszkający w Irlandii. Grupa ta wspierana była czynnie przez innych mieszkańców kraju, w tym samych Irlandczyków, jak i Polaków.

Ukraińcy z Irlandii mówili, iż są całym sercem z walczącą ojczyzną i są też przekonani, że ich kraj walczyć będzie do „ostatniej kropli krwi”.

Swój sprzeciw wobec ataku wojsk rosyjskich na Ukrainę wyraziła również Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Irlandii, na której czele stoi Jej Ekscelencja Anna Sochańska.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Poland ready to take
Sale operacyjne dzia
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська