An Post prosi o wyrozumiałość. Opóźnienia to już norma

Już teraz ilość przesyłek, która przechodzi przez centra dystrybucji An Post, znacznie przekracza ilości, jakie przesyłane były do Irlandii w okresie przedświątecznym w ubiegłym roku.

Jak dodają władze Irlandzkiej Poczty, spowodowane jest to głównie zwiększonymi zakupami online, czyli An Post musi radzić sobie ze 130 proc. wzrostem ilości przesyłek. To nie koniec wzmożonego ruchu, bo pocztowcy spodziewają się, że w grudniu, mogą być wręcz zasypani paczkami i listami, a muszą stosować do zaleceń władz krajowych i medycznych, więc dystansować pracowników, co nieco zaburza cały proces dostarczania przesyłek.

An Post podkreśla, że o ile sytuacja obecnie jest trudna, to nadal pod kontrolą, jednak za chwilę, poczta może utracić i tę możliwość, a opóźnienia w dostarczaniu listów i paczek, mogą sięgnąć kilku dni. Sytuacja, z którą obecnie Irlandzka Poczta ma do czynienia, daleka jest od ideału i już występują pewne opóźnienia w dostawach przesyłek. Pocztowcy spodziewają się więc, że z każdym tygodniem będzie tylko gorzej, co oznacza, że opóźnienia będą narastać.

Rzecznik An Post zaapelował do klientów, aby wykazali się wyrozumiałością, kiedy ich paczki docierają z opóźnieniem, a jednocześnie powtórzył, żeby w tym roku, o ile chcemy wysłać list lub paczkę, zrobić to znacznie wcześniej.

*

Pocztowcy snują także wizje przyszłości i dodają, że koronawirus, w pewien sposób pomaga w odbudowaniu ich dawnej pozycji. Znacznie więcej paczek i listów, jakie przechodzą przez ich ręce, to też wyższe wpływy, co pomoże w poprawie kondycji finansowej spółki. Co więcej, An Post spodziewa się, że tendencja utrzyma się też w latach kolejnych, bo gremialne przejście mieszkańców Irlandii na zakupy w sieci, będzie stałym elementem naszego przyszłego życia. To z kolei wyniesie na inny poziom usługi pocztowe i kurierskie, które staną się niezbędne dla prawidłowo działającego handlu internetowego. Są też zagrożenia, bo giganci sprzedaży sieciowej, zaczęli tworzyć plany uruchomienia łańcuchów dostaw we własnym zakresie, a to, może zepsuć rynek obecnie działającym firmom, które zajmują się tym segmentem rynku. Dlatego ważne jest, jak w przypadku An Post, by świadczone usługi, były na najwyższym poziomie, co zatrzyma przy Irlandzkiej Poczcie klientów i to zarówno prywatnych, jak i biznesowych.

Bogdan Feręc

Źr: An Post

Polska-IE: Udostępnij
Nauka o LGBTQI wejdz
11 listopada 2020 ro
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian