An Post nie wysyła paczek i listów do niektórych części świata

Ponowne wprowadzenie niektórych koronawirusowych blokad, skutkuje informacją pochodzącą z An Post, a irlandzka poczta twierdzi, że nie może obecnie realizować wysyłania i odbierania poczty z Australii oraz Nowej Zelandii.

Problemem jest ograniczona ilość lotów na tych kierunkach, a i wprowadzenie pewnych restrykcji, więc An Post zawiesił wysyłanie/odbieranie paczek, a także innych przesyłek do i z Australii oraz Nowej Zelandii. Co istotne, wg władz An Post, tak też może stać się wkrótce na innych kierunkach, również europejskich, a jak wiadomo, przesyłki trafiały do europejskich adresatów, ale i na wyspę, z dużymi opóźnieniami.

Powód był prosty i przesyłki leżakowały zazwyczaj przez dwa tygodnie w centrach dystrybucji poczty, aby dać czas na dwutygodniową kwarantannę, którą oprócz ludzi, przechodzą paczki oraz listy, jak się okazuje.

Rzecznik An Post powiedział:

– Wraz z innymi pocztowcami na całym świecie zmagamy się z tym problemem od początku kryzysu w Covid i mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli przywrócić usługi. Nie da się jednak ocenić, kiedy to się stanie.

Wg An Post, nie można obecnie powiedzieć, jakie będą ograniczenia, ale pocztowcy mają nadzieję, że nie staną się one zbyt uciążliwe dla mieszkańców Irlandii, a ograniczenia szybko znikną i możliwe stanie się ponownie uruchomienie międzynarodowych przesyłek pocztowych na wszystkich kierunkach. W wyniku złej sytuacji wirusowej na świecie należy się jednak spodziewać, że co jakiś czas, An Post informować będzie o zawieszeniu przesyłu paczek i listów do niektórych państw, a na listę wysyłkową, trafiać będą te, w których koronawirus nie jest już nadmiernie aktywny.

Bogdan Feręc

Źr: An Post

Polska-IE: Udostępnij
Zbliża się wyż de
Minister zdrowia ost