Ambasador Ukrainy spotkała się z uchodźcami w Clare

Ambasador Ukrainy w Irlandii Larysa Gerasko spotkała się w hrabstwie Clare z niedawno przybyłymi ukraińskimi uchodźcami, a zaproszenie przyjęła od senatora Martiny Conway, który podkreśla profesjonalizm odpowiedzi władz lokalnych Clare i ciepłe przyjęcie mieszkańców tego hrabstwa.

Ambasador Gerasko spotkała się przybyłymi ukraińskimi uchodźcami na przyjęciu w Lisdoonvarna, a następnie udała się do Ballyvaughan, aby odwiedzić hotel, w którym obecnie przebywa 160 uchodźców.

Senator Conway powiedziała:

– Dziękuję ambasador Gerasko za poświęcenie czasu na odwiedziny w Lisdoonvarny i Ballyvaughan, aby spotkać się bezpośrednio z mieszkańcami Ukrainy, którzy przybyli do North Clare, a także z osobami zaangażowanymi w reakcję społeczności.

Ambasador Gerasko została poinformowana o odpowiedzi społeczności w całym hrabstwie przez Cathaoirleacha Rady Hrabstwa Clare Cllr. PJ Ryan i dyrektora naczelnego Pata Dowlinga. Spotkała się z niektórymi dostawcami zakwaterowania i ich personelem, a także spotkała się z nauczycielami, którzy będą uczyć blisko 200 ukraińskich dzieci rozpoczynających naukę w okolicy.

Senator Conway kontynuowała:

– Spośród około 12 000 Ukraińców, którzy do tej pory przybyli do Irlandii, prawie 1500 z nich jest zakwaterowanych w Clare, przy czym znaczna ich liczba znajduje się w rejonie Lisdoonvarna. Profesjonalizm reakcji społeczności był fenomenalny i może posłużyć, jako szablon dla innych społeczności, ponieważ coraz więcej ukraińskich uchodźców przybywa do Irlandii. Dziękuję Cllr. Joe Garrihy za pomoc w prowadzeniu działań wspólnotowych w Clare i jestem dumna, że mieszkańcy Clare całym sercem poparli ten wysiłek, serdecznie witając ludzi potrzebujących, odkąd zaczęli przyjeżdżać tutaj w okresie świątecznym Dnia Świętego Patryka.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Potrzebne są surows
Krzykliwa opozycja i
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська