Ambasador Sochańska – Polacy prawdopodobnie nie rozumieją, co się do nich mówi. Stali się celem fałszywych informacji

Jak donosi The Times, polska społeczność w Irlandii, stała się celem fałszywych informacji związanych z Covid-19, jak i błędnych informacji o szczepionkach.

Największym zagrożeniem dla Polaków na wyspie ma być facebookowa strona, która zamieściła film, a w tym, jedna z brytyjskich organizacji, wspierana przez brytyjską firmę lub firmy, przekazuje fałszywe wiadomości, w tym wywiady z ludźmi, nazywającymi pandemię „oszustwem” i przekonują, że szczepionki są nieskuteczne.

Film stał się popularny i doczekał ponad 18 000 odsłon, a w nagraniu, nawołuje się do otwartego przeciwstawienia decyzjom rządu oraz naruszania przepisów, jakie obowiązują w zakresie ograniczeń zdrowotnych.

Twórcy strony przekonują, iż dysponują sprawdzonymi informacjami w tej sprawie, więc wg nich, są one prawdziwe, bo sprawdzone wielokrotnie.

Na ten temat wypowiedziała się też polska ambasador Jej Ekscelencja Anna Sochańska, która stwierdziła, iż to bariery językowe, mogą uniemożliwić zrozumienie przekazów dotyczących zdrowia publicznego.

Więcej o tej sprawie w dzisiejszym serwisie „Irlandia – Europa – Świat” w Radiu Wnet o godzinie 15:00 czasu polskiego.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Rząd jest jakoby na
Irlandzki biznes dom
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian