Ambasador Irlandii oskarża brytyjską prasę

Ambasador Irlandii w Wielkiej Brytanii oskarżył brytyjski magazyn polityczny o publikowanie złośliwych i wrogich artykułów o Irlandii.

Chodzi o magazyn „The Spectator”, do którego w liście otwartym skierował słowa ambasador Adrian O’Neill. W przesłanej korespondencji ambasador O’Neill wyraził swoje krytyczne uwagi pod adresem dziennikarzy, a ci mieli w sposób szkalujący Irlandię przedstawiać pogląd rządu w Dublinie na sprawy związane z Brexitem.

Republice jeden z redaktorów zarzucał, iż przystąpiła obecnie do Wspólnoty Francuskiej, a wg dziennikarza „The Spectator” Roberta Hardmana, powinna przystąpić do Wspólnoty Narodów.

Ambasador O’Neill potwierdził, iż Republika przystąpiła niedawno do organizacji Internationale de la Francophonie, ale jest jednym z 17 krajów Unii Europejskiej, które także są obserwatorami lub członkami tego ciała. Sama Internationale de la Francophonie to organizacja skupiająca kraje, a te współpracują ze sobą poprzez dzielenie się zdobyczami kultury, nauki, ekonomii i sprawiedliwości.

Tym samym ambasador Adrian O’Neill uznał, iż Irlandia może poczuć się pokrzywdzona w tej sprawie, a periodyk przychylny Partii Konserwatywnej, którego redaktorem był niegdyś Boris Johnson, powinien zaprzestać podobnych publikacji.

Jakie to szczęście, że Irlandia ma takiego człowieka w Wielkiej Brytanii, bo gdyby nam się to przytrafiło, to nikt nie stanie w ewentualnej obronie Polski, bo ta na Zielonej Wyspie, wciąż nie ma ambasadora.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: RTE

Znajdź nas:

Możesz stać się p
Aresztowanie w spraw
Translate »
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn