Ambasada RP w Dublinie leży na łopatkach

Kilka wolnych dni dało mi możliwość prześledzenia stron internetowych naszych placówek dyplomatycznych na świecie, a porównanie nie wypada dobrze dla dublińskiego oddziału MSZ.

O ile na świecie można znaleźć bez większego problemu polskie ambasady, których oficjalne strony internetowe roją się od informacji dla Polaków na obczyźnie, to w Irlandii, strona aktualizowana jest bardzo rzadko, a można pokusić się o stwierdzenie, że Polak mieszkający na Zielonej Wyspie, nie ma tam czego szukać.
Nieco inaczej Ambasada RP z Dublina wykazuje swoją facebookową aktywność, bo prezentuje tam materiały o naszej pięknej ojczyźnie, a i w języku zagranicznym, również dla Irlandczyków, bo po angielsku, jednak czy takiej aktywności należy oczekiwać?

Zastanawia mnie obecnie, jaki jest powód takiego braku zaangażowania internetowego, bo to przecież najszybsze i o największej dostępności medium światowej komunikacji, więc można chyba dzielić się z Polakami w Irlandii ważnymi wiadomościami z życia kraju, obu krajów. Powód może być prosty, a tym jest brak szefa placówki, bo pamiętam jeszcze czasy Pana ambasadora Ryszarda Sarkowicza, kiedy strona może i nie działa idealnie, ale pojawiały się tam wiadomości z całkiem dużą częstotliwością.
Aktualnie wygląda na to, że zarówno w Irlandii, jak i w Polsce, nie dzieje się nic istotnego dla Polonii, skoro misja dyplomatyczna naszego kraju w Dublinie, nie informuje nas o tym.

Szanowni Państwo, ponownie składam swoją kandydaturę na człowieka od brudnej roboty, czyli ożywienia strony Ambasady RP w Dublinie. Chciałbym zaznaczyć, że nie muszę się na 5 Ailesbury Road, Ballsbridge w Dubline w ogóle pojawiać, co ograniczy koszty mojego zatrudnienia. Skoro już przy tym jesteśmy, to odpowiednią gratyfikacją będzie kwota 1200 € miesięcznie, którą można przekazać na moje konto bankowe w formie przelewu. Jako płatnik podatku od towarów i usług VAT, wystawiam faktury, więc pokrycie w wydatkach będzie.
Ze swojej strony gwarantuję pełną obsługę strony, w tym minimum trzy istotne informacje każdego dnia, a te dotyczyć będą działalności samej ambasady, konsulatów, jak i Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Polsce.
O ile moja oferta zyska zainteresowanie, gotów jestem omówić warunki współpracy w dogodnym dla Państwa terminie.

Czy może mi ktoś odpowiedzieć na pytanie: Gdzie jest nowy ambasador!!!??? Nawiasem mówiąc, takiej informacji nie jestem w stanie uzyskać ani w Ministerstwie Spraw Zagranicznych RP, ani też w Kancelarii Prezydenta RP. Czy mam się więc zgłosić na Nowogrodzką? Może tam, coś wiedzą?
Z poważaniem, Bogdan Feręc.
Zdj: Ambasada RP – Facebook

Podziel się:

Plakaty są już leg
Nastolatek chciał s
Translate »
Translate »
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn