Ambasada Republiki Irlandii w Warszawie: Network Irlandii

Network Irlandii to nowa inicjatywa Ambasady, mająca na celu integrację Polaków, którzy mieszkali, pracowali lub studiowali w Irlandii.

Przez ostatnie dwie dekady w Irlandii mieszkało, studiowało i pracowało wielu Polaków, a społeczność Polaków miała swój istotny wkład w irlandzkie społeczeństwo. Wielu Polaków wróciło z Irlandii do Polski, gdzie nadal budują mosty pomiędzy tymi dwoma krajami w obszarze biznesu, kultury, polityki, w środowisku akademickim oraz w sporcie.

Poprzez działalność Network Irlandii Ambasada pracuje na rzecz integrowania tych Polaków mieszkających w Polsce, których łączy coś z Irlandią. Budujemy sieć polskich przyjaciół Irlandii, aby zachęcić i ułatwić im kontakt z Irlandią.

Pierwszym krokiem w działalności Network Irlandii było zebranie grupy przedstawicieli z Polski, którzy w latach 90. ubiegłego wieku oraz w pierwszej dekadzie XXI wieku zostali wysłani do Irlandii dzięki finansowaniu rządu Irlandii, aby poznać doświadczenia Irlandii w angażowaniu się w sprawy UE, co było jednym z wyrazów silnego poparcia Irlandii dla przystąpienia Polski do UE. Od inauguracyjnego spotkania grupy 25 czerwca 2015 roku, jej członkowie spotykają się regularnie na wydarzeniach organizowanych przez Ambasadę.

11 lipca 2017 roku Ambasada zainaugurowała drugą grupę – Network Irlandii Alumni – zrzeszającą Polaków, którzy studiowali w Irlandii. Członkowie tej grupy kształcili się na uczelniach w licznych miastach Irlandii, podobnie teraz mieszkają w miejscowościach w różnych zakątkach Polski.

Launch of Alumni Group

W planach jest też utworzenie społeczności Polaków, którzy pracowali w Irlandii. Ta grupa również będzie spotykać się na różnych wydarzeniach organizowanych przez Ambasadę.

Zapraszamy do kontaktu wszystkich Polaków, którzy mieszkali, pracowali lub studiowali w Irlandii. Wystarczy odwiedzić zakładkę Kontakt lub dołączyć do grupy Network Irlandii – Alumni na LinkedIn.

Źr: Department of Foreign Affairs

Polska-IE: Udostępnij
EU court ruling 'pol
Martin i Holohan kł
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian