Ambasada potępia zniszczenie bramy

Po wczorajszym incydencie, o którym mówiliśmy również w wieczornym podsumowaniu dnia na antenie Radia Wnet, ambasador Federacji Rosyjskiej wydał ostre oświadczenie.

W słowach potępiających czyn kierowcy ciężarówki Jurij Fiłatow stwierdza, że było to „naruszenie jej (Rosji) terytorium”, co nie powinno mieć miejsca, a jednocześnie może mieć reperkusje międzynarodowe. Ambasador Fiłatow dodał, że działania kierowcy ciężarówki, która wyłamała bramę ambasady, to „kryminalny akt szaleństwa” i powinien doczekać się ostrej reakcji władz.

Ambasador Federacji Rosyjskiej oskarżył też irlandzką policję, czyli Gardę, że podczas zajścia stała bezczynnie i nie reagowała w odpowiedni sposób, by zabezpieczyć placówkę dyplomatyczną Rosji.

Garda nie ma sobie nic do zarzucenia, bo kierowca, zaraz po dokonaniu „inwazji” na rosyjskiej terytorium w Irlandii, został aresztowany i poddawany jest odpowiednim czynnościom, a nawet przedstawiono mu zarzuty karne, o czym poinformował rzecznik An Garda Síochána.

*

Przeglądając wczoraj wieczorem informacje w tej sprawie, natknąłem się na wiele komentarzy, a niektóre, oprócz tego, że czyn kierowcy pochwalały, zawierały w sobie spory element szyderstwa. To natomiast wyrażano w następujący sposób:

– Poprawka. To nie była irlandzka ciężarówka lecz niemiecka. Mercedes.

– no chyba nie długo trzeba będzie zamknąć tę wywiadowczą agendę

– A po co zawracać policji głowę. Przecież widać, że chłopak zawracał i zagapił się po prostu. I wsio.

– Ale o co chodzi ??? przecież na nagraniu wyraźnie widać że na stojącą cieżąrówkę bez żadnego powodu najechała ruska brama . Każdy to potwierdzi . POlicja powinna zatrzymać własciciela bramy i wlepić mu mandat za pozostawienie bramy bez opieki !!1 karygodne co te ruski wyprawiaja !!

– Dzień otwartych drzwi w ambasadzie Rosji należy upowszechniać w innych państwach! (mój ulubiony)

– to nie było celowe. To tylko przypadkowe zdarzenie. Takie ciężarówki można kupić w każdym sklepie z takimi ciężarówkami !

– Kto to cholerstwo postawił na drodze ciężarówki?

Cytaty pochodzą z portalu Niezależna.pl.

Bogdan Feręc

Źr: NewsTalk/Niezależna.pl

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Coroczne szczepienie
Dzień Kobiet
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська