Amazon przeznaczy miliard dolarów na testowanie pracowników na Covid-19

Amazon zaczął budować własne laboratoria diagnostyczne i testuje więcej pracowników magazynów w kierunku obecności koronawirusa SARS-CoV-2 – informuje serwis CNBC. Laboratoria powstają przy centrach operacyjnych, testy grupowe odbywają się co 2 tygodnie. Na testy Amazon planuje przeznaczyć miliard dolarów.

Według trzech rozmówców CNBC odbywające się co dwa tygodnie testy mają polegać na samodzielnym pobraniu przez pracowników wymazu z nosa w oparciu o instrukcję wideo i możliwość konsultacji z profesjonalnym doradcą medycznym.

Pracownicy z pozytywnym wynikiem testu odsyłani są do firmy Grand Rounds, która zajmuje się świadczeniem usług telemedycznych. Grand Rounds podczas konsultacji z chorymi pracownikami Amazona opowiada im o ryzyku związanym z chorobą COVID-19 i zaleca samoizolację domową lub zwrócenie się o dalszą pomoc medyczną.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

CNBC ocenia, że realizacja tych planów zmusi Amazon do przeprowadzenia „milionów testów w ciągu całego lata”, co pokrywa się z deklaracjami szefa koncernu Jeffa Bezosa, które padły w kwietniu. Zapowiedział on wówczas na spotkaniu z udziałowcami, że firma „wkrótce rozpocznie regularne testowanie wszystkich Amazończyków (w nomenklaturze Bezosa – pracowników firmy), w tym – tych, którzy nie wykazują objawów”.

Amazon zwiększył już liczbę testów prowadzonych w magazynach znajdujących się m.in. w stanach Nowy Jork, Kolorado, Pensylwanii, New Jersey i Oregonie. Jak komentuje serwis, poszerzając procedury testowania koncern ma nadzieję, że powstrzyma rozprzestrzenianie się koronawirusa w placówkach firmy, zanim ten wymknie się spod kontroli.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Firma wcześniej zapowiedziała również, że zainwestuje prognozowane na drugi kwartał tego roku zyski w wysokości ok. 4 mld dolarów w działania mające łagodzić skutki epidemii. Na testy Amazon planuje przeznaczyć miliard dolarów. 

DlaHandlu.pl>>>

Polska-IE: Udostępnij...
Pięć lat prezydent
Szwedzka prokuratura
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish