Amazon da pracę tysiącowi osób

Irlandzki odział Amazon poinformował o planach zatrudnienia nowych pracowników i zwiększy tym samym ilość zatrudnionych na Zielonej Wyspie do 5000 osób.

Nowe miejsca pracy w Amazonie mają powstawać w najbliższych dwóch latach, a utworzone zostaną w Cork oraz dublińskich oddziałach Blanchardstown, oraz Tallaght. Co ważne, praca oferowana będzie inżynierom rozwoju sieci, systemów, inżynierom wdrażania optycznego, a także specom od obsługi baz danych oraz inżynierom wsparcia technicznego, ale to nie wszystko, na co będą mogli liczyć poszukujący pracy. Amazon proponuje także posady technikom centrów danych, inżynierom mechanikom, elektrykom, architektom rozwiązań technicznych, specjalistom ds. bezpieczeństwa, specjalistom ds. zbiorów danych technicznych oraz menadżerom programów, oraz opiekunom klientów.

W najbliższych latach w irlandzkim Amazonie dziać się będzie jeszcze więcej, gdyż firma planuje zainwestować w nowoczesny budynek w centrum Dublina, a ten znajdować się będzie przy Charlemont Square, w którym siedzibę znajdzie Amazon Web Service. To centrum danych otwarte zostanie w 2022 roku.

Informację ciepło przyjął wicepremier i minister ds. przedsiębiorczości, handlu i zatrudnienia Leo Varadkar, który powiedział:

Oświadczenie Amazona jest ogromnym wotum zaufania dla irlandzkiej gospodarki i siły roboczej, gdy wychodzi ona z kryzysu gospodarczego wywołanego przez Covid-19. To świadczy o naszej ambicji, aby uczynić Irlandię technologiczną stolicą Europy. Pokazuje naszą zdolność do dalszego przyciągania wysokiej jakości miejsc pracy w sektorach wzrostu, takich jak np. sektor cyfrowy

W podobnych słowach wyrażał się o inwestycji premier Micheál Martin:

– Najnowsze ogłoszenie o pracy wydane przez Amazon i AWS jest kolejnym wotum zaufania dla umiejętności i talentów Irlandczyków oraz zapewni pożądany impuls dla naszej gospodarki. Mamy mocne i chwalebne osiągnięcia w przyciąganiu inwestycji, a dzisiejsze ogłoszenie dodatkowo wzmacnia naszą reputację, jako kraju, wiodącego w dziedzinie globalnych technologii.

Na tym jednak nie kończą się plany rozwojowe Amazona w Irlandii, a firma zapowiedziała, że już we wrześniu tego roku, uruchomi pierwszy ze swoich rozwojowych projektów, więc farmę wiatrową. Farma „Esk” w hrabstwie Cork będzie pierwszym operacyjnym projektem firmy Amazon dotyczącym energii odnawialnej, który znajduje się poza Stanami Zjednoczonymi, a dostarczy czystą energię do krajowej sieci energetycznej. Firma stwierdziła, że ​​farma wiatrowa pomoże jej również spełnić zobowiązanie do zasilania swojej światowej działalności w 100% energią odnawialną do 2025 r., w ramach celu osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla netto do 2040 r.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: RTE

Polska-IE: Udostępnij...
Ryanair boi się dru
Ilość bezrobotnych
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish