Alinda Capital Partners przejmuje Emitel

Alinda Capital Partners brytyjski gigant przejmuje Emitela największego operatora naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce. Nowy właściciel podpisał już wiążącą umowę sprzedaży Spółki na rzecz brytyjskiego Cordiant Digital Infrastructure Limited, który jest notowany na London Stock Exchange. Finalizacja transakcji jest jeszcze uzależnione m. in. od uzyskania niezbędnych zgód regulacyjnych.

https://centrum-informacji.com/emitel-w-stowarzyszeniu-lora-alliance/embed/#?secret=8jvzgKX2rA

Cordiant Digital jest notowany pod nazwą CORD. Ten fundusz inwestuje, przede wszystkim, w podstawową infrastrukturę gospodarki cyfrowej – centra danych, sieci światłowodowe oraz obiekty emisyjne i wieże telekomunikacyjne w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii, Europie i Ameryce Północnej. Przedsiębiorstwo wykorzystuje wiedzę i doświadczenie zespołu ekspertów i menedżerów z branży telekomunikacyjnej, a także specjalistów z obszaru private equity, z dużym doświadczeniem w dziedzinie technologii cyfrowych, zarządzających aktywami o łącznym zaangażowanym kapitale wynoszącym ok. 3.000.000.000 dolarów amerykańskich.

„Spółka Emitel jest najważniejszym operatorem infrastruktury radiowo-telewizyjnej. Działa na terenie całej Polski, w oparciu o solidne fundamenty finansowe. Przedsiębiorstwo wyróżnia się atrakcyjnymi perspektywami wzrostu w takich obszarach, jak budowa infrastruktury telekomunikacyjnej, centra danych oraz rozwiązania typu smart city. – „Jesteśmy pod wrażeniem dotychczasowych osiągnięć zarządu oraz pracowników Emitela, doceniamy także duży nacisk na zrównoważony rozwój spółki. Cieszymy się z możliwości zainwestowania kapitału w celu wsparcia dalszego rozwoju Emitela.” – Wyjaśnia Steven Marshall – kierujący projektami infrastruktury cyfrowej w Cordiant.

Fundusz Cordiant Digital zaznacza, że będzie dążył do budowania silnych relacji z organami regulacyjnymi oraz do wspierania Emitel wiedzą branżową oraz posiadanymi relacjami biznesowymi. Dla zamknięcia transakcji kluczowe będą zgody Ministra Aktywów Państwowych i Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Po ich uzyskaniu nowy właściciel będzie mógł przejąć udziały w spółce.

https://centrum-informacji.com/emitel-i-jego-dobre-praktyki/embed/#?secret=XG16kTrj4Q

„Alinda będzie ściśle współpracować z zarządem oraz zespołem Cordiant celem uzyskania niezbędnych zgód regulacyjnych oraz sprawnego przekazania sterów nowemu inwestorowi długoterminowemu.” – Deklaruje Jim Metcalfe – partner zarządzający obecnego właściciela Emitela – Funduszu Alinda Capital Partners.

W mediach pojawiła się również informacja, że nowo powołany członek zarządu i dyrektor finansowy Emitel – Maciej Pilipczuk przed powołaniem na stanowisko został pozytywnie oceniony przez potencjalnego nowego właściciela. Jak mogliśmy się dowiedzieć – dla inwestora istotna jest, w głównej mierze, ciągłość zarządzania i pozycja obecnego prezesa – Andrzeja Kozłowskiego, który przez ostatnie 4 lata z sukcesami kierował sprawnie spółką.

„Cordiant Digital jest podmiotem, który oferuje długoterminowy horyzont inwestycyjny, kapitał oraz know-how, które będą dużym wsparciem w naszych średnio i długoterminowych planach rozwoju. Kombinacja tych czynników pozwoli nam rozwijać się w obszarze usług emisji telewizyjnych i radiowych oraz umocnić pozycję na rynku wynajmu infrastruktury telekomunikacyjnej.” – Opowiada mówi Andrzej J. Kozłowski – prezes Emitel. – „Cordiant Digital będzie naszym partnerem w budowie wartości Emitel oraz pomoże nam z jednej strony wykorzystać pojawiające się szanse, a z drugiej strony mocniej stawić czoła wyzwaniom, jakie wiążą się z rozbudową infrastruktury telekomunikacyjnej i zapewnieniem dostępu do szerokopasmowego Internetu w Polsce. Cieszymy się na współpracę z zespołem Cordiant i z pozyskania tak doświadczonego inwestora.” – mówi Andrzej J. Kozłowski – prezes Emitel.

https://agencja-informacyjna.com/andrzej-j-kozlowski-emitel-oferuje-rozwiazania-inteligentnych-miast/embed/#?secret=LYczT9dLgc

Eksperci wyjaśniają, że z uwagi na trwający proces refarmingu i zmiany standardu nadawania cyfrowej telewizji naziemnej, a także szerszą współpracę z instytucjami państwowymi brak zmian w zarządzie jest pozytywnie odbierana przez cały rynek radiowo-telewizyjny w Polsce.

Agencja Informacyjna

Agencja Informacyjna

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Nie żyje Barbara Kr
Najwyższa od kilku
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
Zapraszamy na koncert Dory Goli. Więcej informacji>>>

EnglishGaeligePolskiУкраїнська
Zapraszamy na koncert Dory Goli. Więcej informacji>>>