Alert pogodowy – dla Tomka

Met Éireann (wym. Iran 😁) ostrzega, że już dzisiaj, nastąpi tragiczne w skutkach wydarzenie, które będzie miało wpływ na cały kraj.

Wg meteorologów, w sobotę i niedzielę, kraj dotknie fala upałów, więc termometry wskazywać będą 20 i 21 stopni Celsjusza, a to oznacza skwar niemożebny. Informacja ważna jest dla wielu osób, w tym redaktora Tomasza Wybranowskiego, gdyż ten pasjonat oraz entuzjasta deszczu, wiatru i słupka rtęci na poziomie 12. kreski, z całą pewnością pomstować będzie, że słońce, że gorąc i że nie po to przyjechał do Irlandii, by go słońce napadało.

Niestety, tak będzie przez najbliższe dni, więc zarówno redaktor Tomasz, jak i inne osoby, którym słońce i ciepło nie jest w smak, powinny schować się w swoich domostwach, zaciągnąć szczelnie zasłony, bo i jednego i drugiego nie zabraknie.

O ile wsłuchać się w prognozy na kolejny tydzień, to irlandzkie upały potrwają do połowy przyszłego tygodnia, więc do środy i niestety dopiero w czwartek, wróci aura, typowa dla tego kraju.

W każdym razie osób spod znaku ciemnej burzowej chmury, nie jest w Irlandii zbyt wiele, więc większość będzie cieszyć się ciepłymi chwilami i ochoczo podrepczą na antycovidowe protesty, a może być też tak, że te ominą i udadzą się nad morze, jeziora, namiastkę gór i wszędzie tam, gdzie można uciec od miejskiego zgiełku.

Bogdan Feręc

Źr: Generalnie Met Eireann

Polska-IE: Udostępnij
Irlandzki rząd traf
Należy zaprzestać
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian