Aldi znacznie zmniejszy ilość opakowań z plastiku

Aldi Ireland poinformował właśnie, iż zamierza zmniejszyć ilość opakowań wykonanych z plastiku o połowę.

Wg Aldi, do 2025 roku, sieci uda się zmniejszyć o 50% ilość opakowań plastikowych, w które obecnie pakowane są produkty spożywcze. Jak zapowiada detalista, opakowania z tworzyw sztucznych, zastąpione zostaną materiałami alternatywnymi, które nadają się do recyklingu i nie powodują zanieczyszczenia środowiska. 

Jeżeli plan zostanie zrealizowany z irlandzkiej przestrzeni, znikną 9874 tony plastiku, co odpowiada 200 milionom pojedynczych przedmiotów wykonanych z plastiku, dodaje przedstawiciel sieci.

Jak dowiadujemy się z oficjalnego komunikatu Aldi Ireland do 2022 roku, firma pakować będzie towary sprzedawane pod marką własną w opakowania, które nadają się do prostego recyklingu, kompostowania lub ponownego użycia. Produkty markowe takich zmian doczekają się najdalej do roku 2025.

Rzecznik Aldi Ireland:

– Tam, gdzie potrzebne jest tworzywo sztuczne, będzie ono zastępowane takim, które nadaje się do recyklingu lub będzie wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. Takie opakowania znajdą zastosowanie tam, gdzie będzie to możliwe.

Od chwili wprowadzenia strategii ograniczenia użycia plastiku (2018 rok), Aldi Ireland ograniczył jego zużycie o 600 ton, zastępując go 850 tonami tworzyw nadających się do ponownego użycia lub recyklingu.

Dyrektor naczelny Aldi UK i Ireland Giles Hurley:

– Zwiększamy wysiłki na rzecz zmniejszenia ilości opakowań plastikowych zużywanych w naszej firmie, ponieważ jest to właściwe działanie na rzecz zrównoważonej przyszłości. Wiemy, że ta kwestia jest ważna również dla naszych klientów i jesteśmy przekonani, że będą oni wspierać nasze inicjatywy na rzecz ograniczenia tworzyw sztucznych w nadchodzących latach.

W ostatnich miesiącach Aldi rozpoczął akcję kontaktowania się ze swoimi dostawcami, których namawia, aby zmienili rodzaj opakowań. Większość dostawców Aldi jest zdania, że może zastąpić plastik papierem, więc takie opakowania coraz częściej widywane będą w sklepach sieci Aldi.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: Aldi Ireland

Polska-IE: Udostępnij...
Ryanair zwróci pien
POLICJANCI POMOGLI M
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish