Aldi odpowiada na apel wicepremiera. Obniży ceny!

Niemiecki dyskont obecny w Irlandii zapowiedział, że zastosuje się do apelu, jaki wystosowali wicepremier Leo Varadkar oraz minister finansów Paschal Donohoe i obniży ceny swoich produktów.

Niemiecki dyskont spożywczy Aldi stwierdza, iż ich krok podyktowany jest zapowiedzią Ministerstwa Finansów Republiki Irlandii, więc obniżony zostanie podatek od towarów i usług VAT. Aldi Ireland dodaje do swojej deklaracji, iż obniżka, która zawarta została w ogłoszonym właśnie planie stymulującym gospodarkę, w ich przypadku, przełoży się na korzyści dla klientów.

Obniżki w Aldi wprowadzone zostaną już wkrótce, bo detalista, nie będzie czekał do chwili, kiedy nowe stawki VAT zaczną obowiązywać, czyli niższe ceny na towary w tej sieci, zobaczymy o miesiąc wcześniej, niż wynika to z rządowego planu. Rząd zaproponował obniżenie VAT-u 1 września, natomiast w Aldi, ta zasada zacznie obowiązywać już 1 sierpnia.

Aldi jest przekonane, że niższe ceny odzwierciedlać będą obniżkę, jaką zaproponowało Ministerstwo Finansów, więc u tego sprzedawcy ceny obniżyć się powinny o 2%.

Wcześniej Leo Varadkar powiedział:

– Niektórzy mogą obniżyć ceny, inni nie. To jest decyzja dla nich samych, zależna od ich okoliczności.

Wicepremier spodziewa się jednak, że sprzedawcy detaliczni, zdecydują się na obniżki, a te dostosują do swoich możliwości. Oznaczać to może np., że niższym VAT-em, sprzedawcy podzielą się ze swoimi klientami, ale zyski, mogą również zachować na potrzeby prowadzenia działalności.

Z komunikatu Aldi nie wynika jednoznacznie, czy niższe ceny obowiązywać będą na wszystkie towary, czy tylko na wybrane, gdyż w informacji użyto stwierdzenia „obniży ceny swoich produktów”.

Bogdan Feręc

Źr: ALDI/Gov.ie

Polska-IE: Udostępnij...
Zrywanie "więzów"
Wspomnienie śp. Ber
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish