Aldi, Lidl, Tesco i Carrefour wśród najcenniejszych marek świata

Aldi, Lidl, Tesco, Carrefour i Auchan to detaliści FMCG, którzy znaleźli się w rankingu 75 najcenniejszych światowych marek BrandZTM Top 75, przygotowanym przez WPP i Kantar. Najwyższą pozycję wśród sieci sprzedających żywność zajął Walmart (8. miejsce), którego wartość wyceniono na 45,78 mld dolarów. Na czele zestawienia znalazł się Amazon, wyceniany na 415,9 mld dolarów.

Drugie miejsce w rankingu zajął Alibaba (152,5 mld dolarów), a trzecie McDonald’s (129,3 mld dolarów).

17. miejsce zajęła niemiecka sieć Aldi, wyceniona na blisko 16 mld dolarów. Lidl uplasował się na 24. pozycji (9,78 mld dolarów). 29. lokatę w rankingu zajęło brytyjskie Tesco (8,5 mld dolarów), a francuski Carrefour został sklasyfikownay na 38. miejscu (6,48 mld dolarów). Auchan zajął 48. pozycję z wyceną na poziomie 4,83 mld dolarów.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Trzeci doroczny ranking najcenniejszych światowych marek detalicznych pokazuje, że wartość 75 najlepszych światowych marek wzrosła w ubiegłym roku o 12 proc., do 1,5 bln dolarów.

– Kryzys związany z pandemią koronawirusa podkreśla istotną rolę, jaką detal odgrywa w naszym codziennym życiu i w całej gospodarce światowej. Widzimy detalistów, którzy podejmują heroiczne działania, aby zaspokoić potrzeby konsumentów i utrzymać świat w ruchu. Chociaż jest to szybko zmieniająca się rzeczywistość, raport pozwala nam pokazać firmy, które po zainwestowaniu w silną markę są potencjalnie bardziej odporne na kryzysowe sytuacje. Lata analiz wramach BrandZ konsekwentnie potwierdzają, że silne marki pomagają firmom przetrwać niespokojne czasy – powiedział David Roth, CEO WPP EMEA i Asia oraz prezes BrandZ.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Raport BrandZ z 2020 r. pokazuje, że marki, które utrzymują swoją widoczność w czasie kryzysu, są najlepiej przygotowane do szybszego powrotu do nowej rzeczywistości.

10 najcenniejszych marek świata w rankingu BrandZ 2020

10 najcenniejszych marek świata w rankingu BrandZ 2020.

DlaHandlu.pl>>>

Polska-IE: Udostępnij...
Ordery Orła Białeg
Agnieszka Wielgosz:
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish