Aktualizacja ostrzeżenia o pogodzie

Met Éireann zaktualizował swoje ostrzeżenie pogodowe i uważa, że w kraju, możemy mieć do czynienia z poważniejszymi wydarzeniami pogodowymi.

Wg meteorologów strom Bella pojawi się w Irlandii dzisiaj w okolicy godziny 15:00, a przyniesie ze sobą silny wiatr, w porywach do 110 km/h. Wraz z pojawieniem się Belli zjawią się również intensywne opady deszczu, które mogą powodować lokalne zalania, podtopienia i powodzie. To nie wszystko, ponieważ synoptycy spodziewają się również opadów gradu.

W rejonach nadbrzeżnych całej wyspy występować będą wysokie fale przyboju, a to oznacza, że woda morska może wdzierać się dosyć głęboko w ląd i zalewać spore połacie terenu. Przy ujściach rzek, przede wszystkim tych na północy, zachodzie i na części południa, fale wywołają zjawisko cofki, więc wtłaczania wody morskiej do ujść rzek. To z kolei podniesie ich stan i spotęguje zagrożenie powodziowe.

Ostrzeżenie dla całego kraju obowiązywać będzie do godziny czwartej rano w niedzielę.

Wiatr i dosyć aktywne fronty atmosferyczne, pozostaną z nami przez kilka następnych dni, czyli końcówka roku, nie będzie należeć do spokojnych, dodają pracownicy Met Éireann.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

Polska-IE: Udostępnij
Masowe szczepienia s
Świąteczne bryllow
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian