Agencja rekrutacyjna szuka pielęgniarek

W kraju ruszyła wielka akcja rekrutacyjna, która związana jest z uruchamianym programem szczepień, a przyniesie ponad 1000 miejsc pracy.

Jedna z największych agencji rekrutacji, która specjalizuje się w wyszukiwaniu osób i pracy związanej z wykształceniem medycznym, ogłosiła, iż poszukuje 1000 pielęgniarek, które wezmą udział w szeroko zakrojonej akcji szczepień w Irlandii. Nurse on Call oprócz ogłoszeń, jakie zamieszczane są w prasie i Internecie, wysyła też e-maile do osób znajdujących się w jej bazie danych, a odpowiadają wymaganiom, jakie postawiło HSE.

Praca nie będzie łatwa, bo szczepieniom poddawanych będzie codziennie od kilkudziesięciu do kilkuset osób w jednym punkcie, a przewidziano przynajmniej dwie, dwunastogodzinne godzinne zmiany w tygodniu. Punkty szczepień działać mają w godzinach od 8:00 do 20:00, siedem dni w tygodniu.

Pielęgniarki potrzebne będą głównie w dużych ośrodkach miejskich i obecnie wymienia się Dublin, Cork, Waterford, Sligo, Galway i Limerick, ale też mniejsze, jak np. Clonmel, Tralee, Bantry, Nenagh, Ennis, Longford i Mullingar.

Szczegóły zatrudnienia i wymagania, jakie powinna spełnić osoba, która chciałaby wesprzeć irlandzką służbę zdrowia w zakresie szczepień, znajdują się na stronie internetowej Nurse on Call.

Bogdan Feręc

Źr: The Times/Nuese on Call

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Aer Lingus z rządow
Pracodawcy stopują
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian