Aer Lingus z rządowym wsparciem, a Ryanair broni emerytów

Lotnictwo na całym świecie boryka się ze skutkami pandemii, a wiele firm, stanęło już teraz nad krawędzią i ich przetrwanie, uzależnione jest od wsparcia, jakiego mogą udzielić poszczególne państwa.

Tak dzieje się z Aer Lingus, który realizuje obecnie niewielką część swoich planów lotów, a to oznacza, że wpływy ze sprzedaży biletów, są dramatycznie niskie i nie pokrywają kosztów przewoźnika. Aer Lingus postanowił więc, że zwróci się o pomoc państwową, i taką otrzymał. Z funduszu naprawczego Covid-19, przyznano linii lotniczej 150 milionów euro, jako wsparcie dla utrzymania zatrudnienia oraz wzmocnienia płynności finansowej Aer Lingus.

Irlandzki Strategiczny Fundusz Inwestycyjny stworzono, aby pomagał w takich sytuacjach, a jak widać na tym przykładzie, środki, są bardzo ważne w ochronie niektórych przedsiębiorstw przed upadkiem.

Katastrofalny wpływ pandemii koronawirusa odczuwa większość irlandzkich dużych i małych firm, a rządowa pomoc, z jakiej można skorzystać i będzie można korzystać w przyszłości, pomaga w utrzymaniu lub późniejszym odbudowaniu biznesu na wyspie.

Ciekawe, czy główny krytyk w zakresie podróży lotniczych, a jednocześnie lider biznesu w Irlandii, Ryanair, również może liczyć na rządowe wsparcie? Szef Ryanair skrytykował w ostatnich dniach Krajowy Zespół ds. Zdrowia Publicznego, który napiętnował irlandzką parę emerytów, a ci, przebywali na wakacjach na słonecznej Gran Canarie. Una i Frank podkreślili, że udali do hiszpańskiego kurortu, z powodu niskiej częstości występowania Covid-19, a także odbudować swoje zdrowie psychiczne. Mówili o tym w czwartkowym programie RTÉ, co spotkało się z ostrą reakcją NPHET, które krytykowało postępowanie seniorów. Tym właśnie z pomocą przyszedł dyrektor generalny Ryanair Eddie Wilson, który zasugerował, aby Krajowy Zespół ds. Zdrowia Publicznego, zajął się ważniejszymi sprawami, a nie parą osób w jesieni życia.

Bogdan Feręc

Źr: Independent/RTE

Zdj: Blog Aer Lingus

Polska-IE: Udostępnij
Wojsko przewozi szcz
Agencja rekrutacyjna
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian