Aer Lingus na usługach rządu?

Linia lotnicza Aer Lingus, zaproponowała irlandzkiemu rządowi swoją maszynę, by Skarb Państwa oszczędził miliony euro.

W maju tego roku ówczesny premier Leo Varadkar powiedział, że rząd przygotowuje się do zakupu wojskowej maszyny transportowej, co pomoże zarówno siłom zbrojnym Republiki, jak i mieszkańcom kraju, utrzymać odpowiedni poziom dostaw sprzętu, ludzi i towarów, w tym medycznych. Również gabinet Micheála Martina rozważa możliwość zakupu takiej maszyny, ale pomocna dłoń pojawiła się z nieoczekiwanej strony, gdyż Aer Lingus zaproponował jeden ze swoich samolotów, by wesprzeć irlandzki gabinet.

Jak powiedział rzecznik linii lotniczej, Aer Lingus dysponuje flotą samolotów, które mogą być w krótkim czasie przystosowane do zadań transportowych, więc może oszczędzić irlandzkim podatnikom, wiele milionów euro.

Maszyna Aer Lingus, która mogłaby latać w barwach irlandzkiego wojska, da czas, jaki potrzebny jest na wybór i dostawę samolotu transportowego, a ta, może stać się nawet zbędna, jeżeli Dublin zgodzi się na stałą współpracę. Jednocześnie Skarb Państwa oszczędziłby ponad 10 milionów euro, co w obecnej sytuacji, wydaje się potrzebne.

Nawiasem mówiąc, Irlandia jest obecnie jedynym krajem w całej Unii Europejskiej, który nie ma wojskowego samolotu transportowego i podczas przewożenia żołnierzy, sprzętu wojskowego i wykonywania lotów specjalnych, korzysta z wynajętych od innych państw maszyn.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE: Udostępnij
Niektóre szkoły mo
Najbardziej przyjazn