Aer Lingus na stałe zamyka bazę w Shannon

Przewoźnik Aer Lingus poinformował, że zwolni wszystkich pracowników personelu pokładowego, który swoją bazę miał na lotnisku w Shannon.

Poinformowano również, że czasowo zamknięta, na czas pandemii baza Aer Lingus w Shannon, będzie zamknięta na stałe, a i tymczasowo zamknięta zostanie baza personelu pokładowego w Cork. W Shannon pracę straci 81 osób, ale część z zatrudnionych tam osób, otrzyma propozycje przeniesienia się do dublińskiego oddziału Aer Lingus lub otrzymają doskonałe warunki odprawy.

Jednocześnie linia lotnicza stwierdziła, że zwolni z Shannon 45 osób personelu naziemnego.

W związku z obecną sytuacją baza Aer Lingus w Cork nieczynna będzie od września do końca listopada tego roku, a w tym czasie, 60 pracowników obsługi naziemnej i 138 osób z personelu pokładowego, zostanie tymczasowo zwolnionych.

Aer Lingus rozpoczął też przegląd potrzeb i wymagań w zakresie obsługi naziemnej w Shannon oraz Cork, a to może doprowadzić do stałej redukcji personelu naziemnego. Na tym nie kończą się złe informacje dla przeciwników Aer Lingus, ponieważ w firmie, kontynuowana będzie polityka skróconych godzin pracy oraz niższych wynagrodzeń, a także czasowej lub stałej redukcji załogi.

Decyzja władz Aer Lingus wiąże się z wynikami finansowymi firmy, a ta w początkach maja poinformowała, że w pierwszym kwartale tego roku, utraciła 103 mln € wpływów, a także w roku ubiegłym zanotowano stratę w wysokości 361 mln €.

Bogdan Feręc

Źr: Aer Lingus

Polska-IE: Udostępnij
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian