A ten swoje…

Kiedy słyszę słowa polityka, iż inny, oderwany jest od rzeczywistości, to zaczynam się zastanawiać, czy do wypowiadającego te słowa, cokolwiek dociera.

Chodzi oczywiście o szefa Partii Pracy, który kolejny już raz, dodam, że w mojej ocenie, powiedział coś, co może wskazywać, iż odcięty jest od jakichkolwiek wiadomości z kręgów rządowych. Otóż lider laburzystów Alan Kelly, wezwał premiera, by ów, nakreślił strategię wprowadzenia szczepionek Covid-19 dla kraju. Szef Partii Pracy zwrócił się również do premiera Martina, by przedstawił oprócz kompleksowego planu działań, człowieka, który będzie za to całe zamieszanie odpowiedzialny.

Wszystko działo się na sali plenarnej Dáil, a co może być istotne w tej sprawie, już po informacji, jaka wypłynęła z ust najważniejszego człowieka w rządzie, czyli premiera Micheála Martina.

Premier powiedział wcześniej, iż utworzony został zespół, który przygotowuje plany wprowadzenia szczepionki w Irlandii, a dokument w tej sprawie, gotowy będzie 11 grudnia, na dodatek tego roku. Martin powiedział również, że prace koordynuje profesor Brian MacCraith, który prawdopodobnie, będzie odpowiedzialny również za wprowadzenia planu w życie i jego nadzór.

To była odpowiedź na pytania lidera Partii Pracy, zanim jeszcze padły, a przed którym tę wiadomość prawdopodobnie ukryto, bo wtedy, nie zadawałby pytań i nie żądał odpowiedzi na nurtujące go kwestie, a te pojawiły się w przestrzeni publicznej kilkadziesiąt godzin wcześniej. Może być też tak, że szef Labour Party, ma człowieka od pisania przemówień i konstruowania pytań, a że akurat wcześniej takowe przygotował, by udać się na urlop, szef „PP”, musiał posiłkować się tym, co miał.

To nie pierwszy taki „wyskok” Alana Kelly, który zabiera głos, chyba tylko po to, aby o nim nie zapomniano, bo nie udało się, jak do tej pory, zrealizować żadnej z zapowiedzi i obietnicy, jakimi mamił członków swojego ugrupowania, kiedy chciał zastąpić na stanowisku lidera Brendana Howlina. Obiecywał, że sondażowe notowania, poszybują w górę wraz z jego nadejściem, a oczy przecierać będzie ze zdziwienia cały świat polityki. Gwoli ścisłości należy powiedzieć, że za czasów Howlina, Partia Pracy miała poparcie na poziomie 5-6 procent, a obecnie, kiedy wodzem jest Kelly, trzy w porywach do czterech.

Bogdan Feręc

Polska-IE: Udostępnij
Opieka zdrowotna dla
Pierwszy kraj zatwie
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian