99 centów za bilet w Ryanair? Batalia o klientów planowana jest już teraz

Koronawirus uziemił praktycznie wszystkie linie lotnicze, a te, żeby szybko zacząć odbijać się od dna i uniknąć likwidacji, będą musiały zachęcić klientów, aby po okresie pandemii, ponownie zechcieli często korzystać z usług przewoźników.

Przygotowania do wojny cenowej rozpoczął już rodzimy irlandzki przewoźnik Ryanair i dyrektor generalny linii Michael O’Leary powiedział, że spodziewa się wygrać bitwę, więc prawdopodobnie doczekamy się sporych obniżek cen u tego przewoźnika.

O’Leary dodał, że szybkie uruchomienie połączeń wskaże liderów na rynku lotniczym, ale wygrają te firmy, które zachęcą swoich potencjalnych klientów, by wybrały najbardziej opłacalny wariant cenowy podróży.

Szef Ryanair spodziewa się również pojawienia się cen dumpingowych, czyli takich, które ustanowione zostaną poniżej kosztów opłacalności, co jednak będzie korzystne dla nas, bo za podróże w pierwszym okresie po pandemii, korzystać będziemy mogli z naprawdę tanich biletów lotniczych. Co podkreślił Michael O’Leary, część linii lotniczych w Europie, powrotu do wyników finansowych z 2019 roku spodziewa się dopiero za około trzy, a nawet cztery lata, więc ten okres chce wykorzystać Ryanair, proponując pasażerom bardzo atrakcyjne ceny biletów.

Michael O’Leary:

– Wiele osób w Europie zamknięto w mieszkaniach. Wszyscy będą chcieli jechać na wakacje, zanim dzieci wrócą do szkoły, o ile będą mogły to robić z zachowaniem bezpieczeństwa, my to zagwarantujemy. Z chwilą, gdy znów zaczniemy latać, zaczniemy sprzedawać miejsca, podobnie jak każda inna linia lotnicza. Niezależnie od tego, czy jest to 9,99 €, 4,99 €, 1,99 € lub 99 centów za miejsce, prawie nas to nie obchodzi – naszym kluczowym zadaniem w krótkim okresie nie jest zarabianie pieniędzy, ma oznaczać to powrót naszych pilotów i personelu pokładowego i pojawienie się samolotów z powrotem w powietrzu. Można spodziewać się niższych cen biletów, bo ceny paliwa będą niższe, a lotniska obniżą opłaty za korzystanie z ich usług.

Na koniec Michael O’Leary dodał, że Ryanair nie przewiduje anulowania zamówień, jakie złożył na nowe samoloty Boeing 737 serii MAX i oczekuje realizacji w najbliższym czasie.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: Ryanair

Polska-IE: Udostępnij...
Firmy kurierskie prz
Wzrost liczby ozdrow
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish