9 miesięcy za prowadzenie burdelu*

Świadczenie usług seksualnych w Irlandii nie jest właściwie karalne, ale prowadzenie domu publicznego tak, więc na tej podstawie dwie kobiety trafiły do więzienia.

Dwie młode kobiety 25-latka Adrina Podaru i 20-letnia Ana Tomascu, która nawiasem mówiąc, jest obecnie w ciąży, świadczyły we wspólnie zamieszkiwanym domu usługi seksualne, co sąd uznał za naruszenie obowiązującego w Irlandii prawa.

W związku z przedstawionymi przez prowadzących śledztwo dowodami sąd przychylił się do wniosków, jakie wyciągnęli funkcjonariusze i uznał, iż było to prowadzenie domu publicznego.

Skazując kobiety na 9 miesięcy pozbawienia wolności, sędzia dodał, iż jedyną okolicznością łagodzącą jest fakt, iż są to osoby bardzo młode, a i tłumaczyły się, iż przez wiele miesięcy nie mogły znaleźć zatrudnienia.

W związku z tą sprawą pojawił się też komentarz Ministerstwa Sprawiedliwości, które prowadzi właśnie przegląd przepisów dotyczących świadczenia usług seksualnych i urzędnicy twierdzą, że takie praktyki, mogą prowadzić do wielu problemów. Panie, ale nie tylko, prowadzące we własnych domach burdele, mogą być narażone na kontakt z przestępcami, a ci mogą chcieć opłat za tzw. ochronę miejsca i czerpać z tego korzyść materialną. W przyszłości, „prywatne” domy  publiczne, mogłyby stać się podstawą działalności przestępczej gangów, co znacznie utrudniłoby walkę z procederem.

I tu znowu wychodzi na moje, bo jestem zwolennikiem legalizacji fachu pokrewnego miłości, więc i licencjonowania i opodatkowania takich usług, co raz na zawsze zlikwiduje czarny rynek usług seksualnych, a państwo będzie miało z tego zysk. Niestety trzeba będzie też zmienić ustawę o czerpaniu korzyści materialnych z cudzego nierządu, bo wtedy Irlandia mogłaby stać się „burdel mamą”.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

*Burdel – pospolicie dom publiczny – Słownik PWN

Podziel się:

Baby on board
Mikrogranulki doczek
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn