8 milionów maseczek w sklepach Żabka

Od 16 kwietnia 2020 roku w związku z pandemią koronawirusa wprowadzona zostanie konieczność noszenia maseczek ochronnych.  Naprzeciw zapotrzebowaniu na ten produkt wychodzi sieć Żabka, która bez zysku będzie sprzedawać maseczki ochronne w swoich sklepach.

Na konferencji prasowej, która odbyła się 9 kwietnia 2020 roku, Minister Zdrowia Łukasz Szumowski wprowadził obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych. Decyzja Ministra ma obowiązywać od czwartku 16 kwietnia 2020 roku. Takie rozporządzenie wymaga dużego nakładu maseczek, które będą dostępne  dla wszystkich Polaków.

Sieć sklepów Żabka w ramach podejmowanych działań na rzecz walki z pandemią postanowiła umożliwić swoim klientom zakup maseczek ochronnych. Od  środy 15 kwietnia 2020 roku maseczki będą dostępne we wszystkich sklepach zarówno należących do sieci, jak i franczyzobiorców.  Do sklepów trafi około 8 milionów jednorazowych maseczek. Jednocześnie podjęta została decyzja o udostępnieniu maseczek w najniższej cenie, czyli bez pobierania marży. Klienci sieci będą mogli zakupić dziesięciopak maseczek w cenie 16,17 zł.

W naszym przekonaniu każdy powinien mieć możliwość nabycia maseczki ochronnej w jak najniższej cenie. Z tego powodu podjęliśmy decyzję o dystrybucji maseczek bez zysku, w cenie która odzwierciedla koszty zakupu i transportu. Dołączyli do nas franczyzobiorcy, akceptując rezygnację z marży również po ich stronie. Wiemy, że nie zaspokoimy całego popytu, ale przygotowujemy już kolejne dostawy, by każdy mógł chronić siebie i swoich najbliższych – powiedział Tomasz Suchański, Prezes zarządu firmy Żabka Polska.

Sieć Żabka oferuje maseczki zgodne z normą EN149, przeznaczone dla osób dorosłych. Są one wyrobem niemedycznym służącym jako wsparcie bezpieczeństwa i ochrony osobistej. Cena jednej maseczki to 1,62 zł, co odpowiada kosztowi zakupu i dostawy maseczek do sklepów. By nie wywoływać spekulacji związanych z niską ceną, Żabka wprowadziła limit jednego dziesięciopaku dla każdego klienta.

Maseczki zostały sprowadzone do Polski przez sieć Żabka specjalnie zorganizowanym samolotem Boeing 747-400 JumboJet w ubiegły piątek. Obecnie są rozprowadzane z Lotniska Chopina do sklepów w całym kraju.

Sieć Żabka od początku pandemii angażuje się w walkę z koronawirusem. Teraz, poza sprzedażą maseczek w sklepach swojej sieci, przekaże także nieodpłatnie 500 tysięcy maseczek medycznych do szpitali. Wszystko odbywa się w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia, które wskaże placówki medyczne, do których zostaną rozdystrybuowane maseczki.

Agencja Informacyjna

Agencja Informacyjna, Gospodarka

Polska-IE: Udostępnij...
BĘDĄC NA WOLNYM UJ
Wideokonferencja Pre
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish