75 000 euro na każdą rodzinę w kraju

Zmiany, jakie zachodzą w Irlandii, powinny stać się okazją do stworzenia nowych inicjatyw, a te z całą pewnością są konieczne.

Taką okazją jest przegląd Narodowego Planu Rozwoju, bo daje możliwość nakreślenia zmian transformacyjnych, których potrzebujemy, szczególnie po dramatycznym wpływie Covid-19 na nasze społeczeństwo, powiedział poseł Fine Gael.

Termin składania wniosków do fazy konsultacji społecznych Narodowego Planu Rozwoju potrwa do 19 lutego, dając każdemu możliwość informowania i wpływania na ważną politykę mającą wpływ na nasze codzienne życie.

Richard Bruton, który przewodniczący parlamentarnej partii Fine Gael, powiedział:

– Przegląd Narodowego Planu Rozwoju jest okazją do nakreślenia transformacyjnej zmiany, której teraz potrzebujemy. To wpłynie na to, jakim krajem chcemy być. Nadszedł czas, aby być ambitnym i podjąć odważne kroki w celu osiągnięcia lepszych wyników. Nadszedł czas, aby pokazać, że centrum polityki rozumie naturę wyzwań w życiu ludzi i dysponuje strategiami oraz polityką, aby je naprawić. Istnieją trzy podstawowe wyzwania, którym Przegląd musi sprostać:

  • Przełam nowe założenia polityczne w sposobie, w jaki kraj dostarcza niedrogie domy w zrównoważonych społecznościach w całym kraju.
  • Zakończ naszą zależność od paliw kopalnych i stwórz kraj o zerowym zanieczyszczeniu.
  • Skorzystaj z rewolucji elektronicznej, aby tworzyć lepiej połączone i bardziej pomysłowe społeczności.

Brak przywództwa w tych obszarach spowodowałby, że nasze społeczności, zostałyby wyparte przez powolne i bolesne dostosowania. Narodowy Plan Rozwoju stanowi inwestycję w wysokości 75 000 euro na każdą rodzinę w kraju. Musimy sprawić, by to się liczyło.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

Polska-IE: Udostępnij
Mieszkania potrzebne
Ponad 144 mln € tr
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian