73% respondentów, nie chce zniesienia pandemicznych ograniczeń

Ogólnokrajowy sondaż, jaki przeprowadzony został przez Sunday Independent i Ireland Thinks, przynosi zaskakujący wynik, gdyż tzw. ulica, jest raczej innego zdania.

Badanie pokazało, iż sama problematyka pandemii, w społeczeństwie zaczęła schodzić na plan dalszy, a obecnie wysuwają się na czoło kwestie ekonomiczne. Respondenci uznali jednak, że pandemiczny kryzys, „nie zakończy się skutecznie” do 2023 roku i takiego zdania jest 45% mieszkańców Irlandii, chociaż mają nadzieję, że z biegiem czasu, będzie coraz mniej wpływać na nasze życie. 7% jest zdania, iż pandemia już się zakończyła lub zostanie zakończona w trzech kolejnych miesiącach, a 17 proc, jest przekonanych, że zakończy się w pół roku. W rok pandemia zakończy się wg 12% pytanych.

Analitycy pytali też, czy rząd poradzi sobie z pandemią, a tutaj 45% odpowiedziało, że tak, jak i 45% udzieliło odpowiedzi negatywnej. 10%, nie miało zdania w tej sprawie.

Ciekawie sprawa wygląda w zakresie zakończenia pracy Krajowego Zespołu ds. Zdrowia Publicznego, bo 63% respondentów stwierdza, iż NPHET powinno zakończyć działanie, a 26%, że nadal powinno radzić rządowi. 11% nie ma zdania, co zrobić z NPHET.

60% odpowiadających na pytania Sunday Independent i Ireland Thinks uznało, iż dobrze się stało, że szkoły zostały otwarte, a 34% powiedziało, iż nie powinno do tego dojść. 6%, nie ma natomiast zdania. W tym zakresie, czyli uruchomienia po świątecznej przerwie szkolnictwa, 51% uważa, że było ono dobrze przygotowane, 36%, że źle, a 12% nie miało zdania.

Zapytano też respondentów, czy wszystkie ograniczenia powinny zniknąć już teraz? Tu właśnie 73% odpowiedzi wskazywało, że nie, natomiast 23% powiedziała, iż tak. Reszta nie miała zdania.

*

Prywatnie dodam, że nie ma we mnie wiary, iż ów sondaż odpowiada w pełni opinii mieszkańców Irlandii, ale to tylko moje zdanie.

Bogdan Feręc

Źr: Sunday Independent

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Punkt zwrotny pandem
Lepiej z obecną koa
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська