701 przypadków zakażeń

Rząd mów już teraz otwarcie, że o ile nadal będziemy zachowywać się w taki sposób, ograniczenia nie znikną po 5 maja.

Irlandzkie społeczeństwo zaczęło nagminne łamać ograniczenia, jakie nałożył rząd Leo Varadkara, a ten w odpowiedzi stwierdził, że ograniczenia po 5 maja albo nie znikną w ogóle, albo w nieznacznej formie, co nie zmieni w naszym życiu właściwie niczego. To odpowiedź na zachowania dużej części społeczeństwa, które przestało zachowywać dystans społeczny, i tłumnie pojawia się na ulicach, miejscach wypoczynku, skwerach oraz parkach.

To są złe decyzje, ponieważ ostatnie dni pokazały, iż spadająca ilość zachorowań została powstrzymana, a nawet zaczęła rosnąć i ilość zakażeń ponownie przyjęła wysoki poziom. Uważa się, że jest to efekt przekazywania wirusa z osób, które chorobę przechodzą bezobjawowo, a zarażają osoby mniej odporne na ten szczep.  

Z informacji podanych przez dr. Tonny’ego Holohana wynika, że w Irlandii mamy 26 nowych przypadków śmiertelnych, które łączone są z zachorowaniem na koronawirusa, a i potwierdzono do niedzielnego wieczora 701 nowych przypadków zakażeń. W związku z tym ofiary śmiertelne wirusa Covid-19, stanowią już 1087 przypadków, natomiast ogólna liczba zakażonych w Republice Irlandii wzrosła do 19 262 osób.

Dyrektor medyczny Ministerstwa Zdrowia dr Tony Holohan zaapelował więc do mieszkańców kraju, by nadal stosowali się wszystkich zaleceń władz medycznych i państwowych, gdyż w innym przypadku, rząd może nie mieć możliwości uwolnienia kraju z ograniczeń i te zostaną przedłużone.

Bogdan Feręc

Źr: Gov.ie

Zdj: Steve Humphreys – Wooden Bridge w Dollymount

Polska-IE: Udostępnij...
Lina: Written By Ste
Występują zakłóc
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish