70 000 domów nadal bez prądu

Z powodu burzy huraganowej Ellen od środowych późnych godzin wieczornych występowały problemy z zasilaniem, a poranne informacje mówiły, że pozbawionych prądu było 194 000 domów i firm.

Ekipy techników ESB wciąż próbują przywrócić zasilanie w wielu lokalizacjach, ale przynajmniej 70 000 domów i przedsiębiorstw, nadal pozbawianych jest dostaw prądu. Z informacji przekazanych przez ESB, we wczesnych godzinach porannych, energetykom zgłoszono ponad 1900 pojedynczych przypadków braku prądu, z czego większość w hrabstwie Cork. Obecnie bez zasilania są mieszkańcy części hrabstwa Cork, ale też Tipperary, Westmeath, Longford, Sligo, Roscommon i Leitrim.

ESB jest jednak przekonane, że większość z 70 000 gospodarstw domowych, prąd będzie miało już dzisiejszego wieczora, natomiast niektóre domy z południa, centrum i zachodniej części kraju, ponownie zasilane będą dopiero jutro rano.

Niestety Met Éireann ma dla nas złe informacje, bo do jutra do godziny 5:00 obowiązuje Żółte Ostrzeżenie dla całego kraju, a w tym czasie meteorolodzy spodziewają się obfitych opadów deszczu. Możliwe są też burze z piorunami, podczas których, wzrastać będzie siła wiatru.

Dla Dublina, Louth, Wexford, Wicklow, Meath, Cork, Kerry i Waterford wydano ostrzeżenie przed silnym wiatrem, a ten alert obowiązuje także do jutra do godziny 5 rano.

Bogdan Feręc

Źr: ESB/Met Eireann

Polska-IE: Udostępnij
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian