650 mln € dla pracodawców

Zwiększając kwotę, jaką w ramach pomocy dla pracodawców wypłaca obecnie rząd, po stronie wydatków mamy kolejne liczby, a te są już ogromne.

Na pomoc pracodawcom, którzy utrzymują zatrudnienie, rząd wydał już w okresie od 26 marca ponad 652 mln €. Do wydatków wliczono już podniesioną stawkę pomocy, czyli 85% wynagrodzenia pracownika sprzed okresu pandemii. Asystent sekretarza w Departamencie Premiera Liz Canavan powiedziała również, iż z programu pomocy przedsiębiorcom korzysta obecnie więcej niż 50 400 pracodawców, a to oznacza, że prawie 400 000 zatrudnionych, otrzymało przynajmniej jedną płatność w ramach tego systemu. Dane nie obejmują dnia publikacji, czyli środy 29 kwietnia.

Liz Canavan mówiła też o dystansie społecznym i zaznaczyła, iż widać w kraju wyraźne rozluźnienie zachowań, a potwierdzeniem tego są np. dane z Dublin Bus, bo stołeczny przewoźnik przekazał na prośbę rządu, informacje o ilości pasażerów.

W ostatni poniedziałek i wtorek Dublin Bus przewiózł odpowiednio 57 858 oraz 57 700 pasażerów, co oznacza, że w porównaniu do średnich przewozów a poprzedniego tygodnia, ilość podróży pasażerskich zwiększyła się o 3,5%. Średnia z ubiegłego tygodnia wynosiła 55 800 pasażerów dziennie.

Asystent sekretarza w Department of the Taoiseach Liz Canavan zaktualizowała też dane o monitorowaniu przestrzeni publicznej przez Gardę, a z tych dowiadujemy się, iż między 8 a 25 kwietnia policjanci zmuszeni byli zastosować nadzwyczajne środki, jakie otrzymali w ramach zwalczania pandemii wywołanej wirusem Covid-19 aż 76 razy. Wszystkie sprawy zakończyły się wnioskami do prokuratury, która podejmowała dalsze działania w związku z nieprzestrzeganiem obowiązujących przepisów nadzwyczajnych.

Bogdan Feręc

Źr: Dept. of the Taoiseach

Polska-IE: Udostępnij...
Rząd zaleci noszeni
Po złagodzeniu śro
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish