64 000 osób wróciło już do pracy

Departament Zatrudnienia i Ochrony Socjalnej poinformował, że w tym tygodniu o 36 200 mniej osób otrzymuje Pandemic Unemployment Payment, co oznacza kolejny spadek ilości osób bezrobotnych.

Od zeszłego tygodnia do pracy wróciło 36 200 osób, więc ogółem od rozpoczęcia pierwszej fazy odmrażania gospodarki ponad 64 000. Tym samym Ministerstwo Spraw Socjalnych wypłaca zasiłki pandemiczne 543 200 osobom, a ogólna kwota zasiłku PUP wynosi obecnie 190,2 mln €.

28 400 osób dzisiaj poinformowało Social Welfare, że dzisiaj wróciło do pracy.

Jak podkreśla się w komunikacie, dużej fali powrotów do pracy spodziewać się należy już od przyszłego poniedziałku, czyli w chwili uruchomienia drugiego etapu znoszenia ograniczeń i wtedy do swoich dawnych miejsc zatrudnienia może wrócić ok. 200 000 osób.

W programie wsparcia dla przedsiębiorców zarejestrowanych jest obecnie 57 800 pracodawców, a to oznacza, że wsparcie wynagrodzeń pobiera ponad 508 100 osób.

Do pracy powróciło w pierwszej fazie odmrażania gospodarki 9900 pracowników budowlanych, do sklepów i hurtowni 4300 osób, a w sektorze produkcyjnym 2800 osób.

Minister Ochrony Socjalnej Regina Doherty powiedziała, że szczyt zapotrzebowania na zasiłki pandemiczne już minął, a teraz sytuacja stopniowo zacznie wracać do normy.

Regina Doherty:

– Jeśli obecny postęp w dziedzinie zdrowia utrzyma się na stałym poziomie, zauważymy stopniowy spadek liczby osób potrzebujących pomocy finansowej. Jednak nie wszyscy powrócą do pracy w pierwszych fazach ponownego otwarcia naszego społeczeństwa i, jak potwierdziłem w Dáil w zeszłym tygodniu, zasiłek dla bezrobotnych z powodu pandemii wykroczy poza pierwotną datę końcową w czerwcu.

Bogdan Feręc

Źr: Dept. of Social Protection

Polska-IE: Udostępnij...
To ostatni tak gorą
Spadła ilość reje
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish