62 proc. klientów deklaruje chęć korzystania z bezdotykowych urządzeń także po pandemii

54 proc. kupujących każdego dnia wchodzi w interakcje z algorytmami tzw. sztucznej inteligencji m.in. za pośrednictwem wirtualnych agentów, skanerów biometrycznych, interaktywnych przymierzalni czy hiperpersonalizowanych ofert.

Jak wynika z raportu Capgemini, 57 proc. klientów jest zadowolonych z wykorzystania rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji. Jest to niższy wynik, niż jeszcze dwa lata temu, gdy entuzjastami takich innowacji było aż 69 proc. kupujących. Nieco ponad połowa klientów uznaje wykorzystanie AI za pozytywne pod warunkiem, iż zapewni im to wyjątkowe doświadczenie. Mimo wszystko można spodziewać się, że inteligentnych rozwiązań będzie coraz więcej.

Raport wskazuje, że 53 proc. organizacji wdraża sztuczną inteligencję w swoich fizycznych siedzibach, a 45 proc. implementuje tego typu narzędzia w contact center, by usprawnić obsługę klientów.

Według raportu Capgemini, 62 proc. klientów deklaruje chęć korzystania z bezdotykowych urządzeń także po pandemii. Oznacza to, że inwestycje w tego typu technologie są niezwykle prosperujące i przygotowują przestrzeń na oczekiwania przyszłości.

DlaHandlu.pl>>>

Polska-IE: Udostępnij
Kilka faktów o gryp
Libicki: Mamy pandem
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian