26 August, 2019

5G w pięciu irlandzkich miastach

Najnowsza technologia komórkowa 5G wywołuje wiele kontrowersji, a ścierają się tutaj opinie zwolenników, jak i przeciwników tego systemu przesyłania danych.

Zwolennicy mówią o prawdziwej rewolucji w zakresie komunikacji, a przeciwnicy przekonują, że 5G po pierwsze zniweluje prywatność, jak i jest przyczyną wielu perturbacji zdrowotnych. Pomimo tej dysharmonii opinii, bo nie można mówić, żeby widoczna była w jakimkolwiek punkcie możliwość zbliżenia stanowisk, dostawca usług telekomunikacyjnych Vodafone, postanowił uruchomić usługi 5G w pięciu największych miastach Irlandii.

Do systemu 5G włączone zostaną niektóre części Dublina, Cork, Galway, Limerick i Waterford, których mieszkańcy, jako pierwsi będą mogli skorzystać z tej technologii.

Pierwszy etap uruchamiania sieci 5G będzie wprowadzony bardzo szybko, a Vodafone zapewnia, że rozwinie szybko, wprowadzi komercyjne połączenia w tej technologii w całym kraju i stanie się to prawdopodobnie do końca roku.

Niestety Vodafone powinien przygotować się też na protesty mieszkańców, bo powstały już inicjatywy, a te mają na celu zablokowanie uruchomienia technologii 5G w Irlandii.

Bogdan Feręc

Źr: Vodafone

Podziel się:

„Myślę, że irla
Poważne skażenie r
Translate »
Translate »
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn