500 CZĘŚCI Z LUKSUSOWYCH AUT ZABEZPIECZONYCH POD BYDGOSZCZĄ

Dobra passa policjantów zwalczających przestępczość samochodową z KWP w Bydgoszczy trwa. Tym razem pod Bydgoszczą zlikwidowali dziuple, gdzie zabezpieczyli części od luksusowych aut, takich jak: mercedes amg, bmw M4 czy audi S5.

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej zdobyli informację, że w Rynarzewie może znajdować się „dziupla” samochodowa, w której przechowywane są części od luksusowych samochodów.

W ubiegłym tygodniu dokładnie sprawdzili tę informację i na terenie jednej z firm dokładnie przeszukali dwie hale magazynowe i kilka blaszanych garaży. W działaniach udział brał także biegły z dziedziny mechanoskopii, którego pomoc okazała się nieoceniona, a także policjanci z Szubina. W miejscach tych policjanci zabezpieczyli ok 500 części od luksusowych samochodów takich jak: porsche, mercedes, bmw. Obecny na miejscu biegły od razu stwierdził nieuprawnioną ingerencję w znaki identyfikacyjne. Dziś już wiadomo, że niektóre części pochodziły z przynajmniej siedmiu samochodów skradzionych na terenie Polski, ale także Niemiec. Jak wstępnie oszacowano samochody z których pochodzą części to: mercedesy AMG, audi S5 sportback, bmw M4, których łączna wartość rynkowa sięga kwoty 1,5 mln złotych.

Do sprawy zatrzymano 37-letniego właściciela firmy, który usłyszał zarzut paserstwa części kradzionych samochodów. W poczet przyszłych kar od podejrzanego policjanci zabezpieczyli gotówkę w kwocie 127 tys. złotych oraz 1500 euro.

Teraz kryminalni sprawdzają z kim mężczyzna współpracował. Decyzją prokuratora podejrzany stawia się na policyjny dozór.

Policja.pl

Polska-IE: Udostępnij
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian