5 kilometrów od domu

Dzisiaj po północy weszły w życie nowe zasady, jakie obowiązują podczas pandemii, a te są nieco łagodniejszą formą wczorajszych jeszcze ograniczeń.

Dla przypomnienia można podać, że dzisiaj możemy oddalać się na odległość do 5 kilometrów od domu, osoby powyżej 70 lat, nie muszą się już ściśle izolować, ale nadal powinny utrzymywać bezpieczny dystans i unikać niepotrzebnych spotkań. Wciąż jednak obowiązują inne ograniczenia, które rząd Republiki Irlandii wprowadził na czas pandemii.

Departament Zdrowia podał informację o kolejnych 16 zgonach spowodowanych wirusem Covid-19 i całkowitej ilości przypadków śmiertelnych na poziomie 1319 osób, ale i o 266 nowych potwierdzonych zakażeniach, a te zarejestrowano w poniedziałek. To z kolei podnosi ilość osób zakażonych w Irlandii do 21 772 przypadków, a średnia wieku osób chorych to 49 lat.

Za 63% przypadków zakażeń odpowiedzialna jest transmisja społeczna, 34% bliskie kontakty, a 3% stanowią podróże zagraniczne, powiedział dr Tony Holohan z Ministerstwa Zdrowia.

Bogdan Feręc

Źr: Dept. of Health

Polska-IE: Udostępnij...
Bankier.pl: Polacy b
Izolacja i obawy prz
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish